Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van angolul az, hogy...

Hogy van angolul az, hogy "Ebben a városban nincs semmi látnivaló. "?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!
2012. júl. 19. 23:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
There aren't any sights in this city.
2012. júl. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Törökszentmiklós.
2012. júl. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 webnyelv ***** válasza:
69%

Kicsi körülírással:

This town/city isn't worth visiting for a tourist.


Vagy:

In this town/city there isn't any sight.

In this town there is nothing to be visited.

In this town there isn't anything that worths visiting.


This town doesn't worth a sightseeing tour. (körülírás)

2012. júl. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A mai angolban a "worth" szó nem létezik igeként.
2012. júl. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 webnyelv ***** válasza:

Azt bírom, itt a nyelvek kategóriában annyi nagyokos van, aki nyomja a lefele mutató kezet, de ide nem írnának.

A többiek miért nem javítják ki a mondataimat így éjfél után? Gyerünk, gyerünk!! :D

2012. júl. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 webnyelv ***** válasza:
100%

A nagyokosok meg a Törökszentmiklós választ 100%-ra elfogadták. Gratulálok.

De könyörgöm, ha annyira tudjátok, miért nem írjátok le a mondatokat, hogyan jók? Nem az volt a kérdés, hogy létezik-e a worth mint ige, bár jó a megjegyzés, mert én régi könyvből tanultam angolul, de attól még ideírhattál volna helyes mondatokat is, amik az én mondataim helyett lennének jók, mert a kérdező is erre lenne kíváncsi. Nem tudjuk, a kérdező tud-e egyáltalán angolul, ezért a válaszod, bár nekem hasznos, itt kevés, de nekem is kevés, mert én se jöttem belőle rá, hogy akkor hogyan lehetne mondani.


Akkor a sok nagyokos, lusta lepontozóművészt kiegészítendő: kedves kérdező, azoktól a mondataimtól tekints el, amiben worth szót látsz. Hogy az "is worth" jó-e, azt majd egy lepontozóművész vagy megírja ide, vagy nem. :DD (Én csak egy régi nyelvtanban tudnék utánanézni ennek, valaki nagyokos remélem megírja, akkor mi van helyette, és az "is worth" jó-e.)


De attól, ha lepontozzátok, senki nem fogja tudni, legkevésbé a kérdező, mi a jó a válaszban, mi nem, ha nem írtok TI normális mondatokat, csak lepontoztok, erre nem gondoltok? Vagy féltek a lepontozástól, írni már nem mertek? :D Engem nem érdekel, én írok. Normális helyre is szoktam írni, ott normális emberek felpontoznak vagy rendesen kijavítanak.


A szótárban többek között a következők vannak az "érdemes" szónál: deserving, meritorious, rewarding, to worth while, worthwhile, worthy. Akkor ezek közül melyiket lehet ebben a mondatban használni és hogyan, szerintetek? Feltételezem, tudjátok ezt is, ha a lefele mutató kezet is jól ismeritek.


(Régebben is megfigyeltem, hogy a Nyelvek kategóriában eléggé biztos forrásból vett válaszaimat is lepontozták, de nem írtak volna hozzá semmi kiegészítést, megjegyzést, vagy valamit. Nem tudom, miféle emberek járkálnak errefelé.)

2012. júl. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó, felpontoztalak, hogy ne menjen le annyira a százalékod.

A worth-ös mondatodat úgy alakítanám át, hogy: This city isn't worth to see.

Én meg azt írnám, hogy "There are not much to see in this city."

2012. júl. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ain't nothing to see in this town!
2012. júl. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

There is nothing to be visited is this town.

There isn't any sight in this town.

2012. júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 AdamLeBron válasza:
There's nothing that's worth seeing in this town.
2012. júl. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!