Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Deggendorfban (Németország)...

Deggendorfban (Németország) milyen nyelvet beszélnek? Kimennél német nyelvterületre középszintű angol és nulla német nyelvtudással?

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem jártam még ott, de megkockáztatom, hogy németül beszélnek.

És nem, nem hiszem, hogy kijönnék nulla némettel, bár viszonylag sok ember beszél angolul.

Mikorra tervezed a kijövetelt? Ha van még pár hónap, simán össze tudsz szedni egy alapot.

2012. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Térképet elnézve bajor kisváros... nem mindenki fog angolul tudni, sőt, nagy eséllyel beszélnek majd sokan helyi nyelvjárásban (ettől még tudják majd az irodalmi németet is). A középszintű mit jelent? Ha annyit, hogy letettél egy középszintű nyelvvizsgát, akkor az nagyon kevés lesz. Túlélsz, de hogy szenvedni fogsz, az biztos.
2012. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nyelvet beszélnek egy német városban? Nem biztos, de lehet, hogy németet.


Én így semmiképp sem vágnék neki, lesznek páran, akik beszélnek angolul de velük is nehézkesen fogsz kommunikálni. De német nyelvtudás nélkül szerintem bolondság. A németek nem holldandok / svédek, hozzászoktak, hogy az ő nyelvüket elég sok ember beszéli.

2012. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 webnyelv ***** válasza:

Én is valami német nyelvjárásra tippelek Deggendorfban.


Én nem mennék ki nulla nyelvtudással a célországba, valamilyen szinten mindenképpen megtanulnám előtte a nyelvet.

2012. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy az elsődleges nyelv a német, de gondolom mást is beszélnek.


Igazából egy munka miatt mennék ki. De akkor lehet, hogy ezt most hagyom és később megyek ki, amikor tanultam már németet is.


Köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 24. 16:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Munkához elvárnak középszintű német nyelvtudást, másként nem kaphatod meg az áhított állást.
2012. júl. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 webnyelv ***** válasza:

Csehországtól nincs messze, esetleg cseh nyelven beszélő is akadhat néhány, de inkább németek lehetnek ott.

A Wikipédiában nem találtam erre utalást.

2012. júl. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akihez mennék, tud angolul. De gondolom jobban szeretne németül társalogni :)
2012. júl. 25. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!