Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németországban jelentős a...

Németországban jelentős a lengyelül vagy oroszul tanulók száma?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 03:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyik lengyeltanár ismerősöm Németországban tanított lengyelt egy középsuliban, de persze nem sokan jártak. Monduk tudtommal Németországban elég sok lengyel él/dolgozik/tanul, de a lengyel kapcsolattal-rokonsággal nem rendelkező németek szerintem nemigen tanulnak lengyelül.
2012. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolom azért Kelet-Németországban valamivel többen tanulnak, mint Nyugaton, Lengyelország közelsége miatt.
2012. júl. 25. 16:01
 3/6 webnyelv ***** válasza:
Szerintem pl. Győrben sem tudnak többen szlovákul, azért, mert közelebb van a határhoz.
2012. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó, mert ott van Ausztria, ezért ott egyértelműen a német a nyerő. De Nyugat-Magyarországon egyértelműen többen tudnak németül, mint Keleten. Ott népszerűbb is a német, mint az angol.
2012. júl. 26. 18:04
 5/6 webnyelv ***** válasza:

Szerintem az orosz, lengyel nem különösebben népszerű nyelv általában. Nálunk a határok közelében sem beszélnek talán többen pl. románul, horvátul, ukránul stb. De lehet, hogy tévedek.

Így talán Németországban a francia határ közelében többen beszélhetnek franciául, mert az népszerűbb nyelv.

De ezt csak tippelem.

2012. júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy hányan tanulnak, de az biztos hogy rengeteg a lengyel. Én Nürnbergben dolgozom egy sütigyárban, és a kollégáim 60-70%-a lengyel... Belepték az összes zeitarbeit céget.
2012. júl. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!