Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Találkoztam egy olyan betűszóv...

Találkoztam egy olyan betűszóval, hogy SWAG. A feloldása megvan az angol Wikipédián: Scientific, Wild-Ass Guess, de nem igazán tudtam értelmezni. Mit akar ez jelenteni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 31. 20:18
 1/8 anonim válasza:
0%
2012. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2012. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A tisztelt Válaszadók úgy látszik nem olvasták el figyelmesen a kérdést, a BETŰSZÓ és nem a SZÓ (ha tudják értelmezni a különbséget) jelentését kérdeztem. Úgyhogy nem kell nekem a Google-t bemutatni. Angol nyelvterületen élők válaszát várom.
2012. júl. 31. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szó szerint nem tudom lefordítani, de az értelmezése ez:

olyan esetben mondják ezt, amikor valaki mond egy véleményt, de nem tudja azt alátámasztani valós tényekkel.


Pl.

That's not a real answer Mr. Ortiz, that's a total S.W.A.G

Ez nem egy elfogadható választ, Mr. Ortiz, ez csak személyes vélemény, tények nélkül!


Még ahhoz a magyar mondáshoz hasonlítanám, hogy "SWAG" - "Bocs, de ez csak vélemény, az meg olyan, mint az orr, mindenkinek van. Tényeket mondj, ne találgatásokat!"


Remélem, tudtam segíteni.

2012. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak, ilyen válasz(oka)t vártam.
2012. júl. 31. 22:09
 6/8 anonim válasza:
A fiatalok körében a 'swag' szó:' menő ' -t jelent, én úgy tudom.
2012. aug. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdező azért írta nagy betűvel, mert nem a szóra, hanem a rövidítésre gondolt.

Így annak is igaza van, aki a szó jelentését írja, és annak is, aki a rövidítés jelentését. :)


4. voltam

2012. aug. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%

SWAG = Secretly We Are Gays = titokban melegek vagyunk

(régen ezt a rövidítést használták, hogy a rendőrség ne találja meg őket.)

2013. dec. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!