Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Keresek olyan szavakat amelyek...

Keresek olyan szavakat amelyeket románul is hasonlóan mondanak mint angolul, pl. secret, agent, doctor, onest, nervos. Tudtok még?

Figyelt kérdés

2012. aug. 16. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
street/strada, pijama/pyjama, autobus/autobuz, bloc/block, capital/capital, calculator/calculator, parc/parc, train/tren, passport/pasaport, Hungary/Ungaria, long/lunga, comuna/commune, cinema/cinema, money/bani, calendary/calendar, three/trei, million/milion, cigarette/cigar, és még rengeteg van, de most nem jut több eszembe. :)
2012. aug. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Talent/talente, politia/police, hospital/hospital, sophisticated/sofisticata, discotech/discoteca, computer/computer, flower/floare, night/noapte, one/un, language/limba, telephone/telefon, security/securitate, station/statia(mint megálló), hypermarket/hipermarcetul, metro/metrou, river/rau, perfect/perfect, tramway/tramvai, plaza/plaza, time/timp, magasin/magazin, tribune/tribun, market/marcet, school/scoala
2012. aug. 17. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 webnyelv ***** válasza:

az -or végű szavakból érdemes többet megnézni.

Hónapok nevei?

Kémiai elemek nevei?

szakszavak?

görög, latin eredetű szavak? pl. drama

országnevek?

gyümölcsnevek? pl. banán, papaya

számítógépes kifejezések? pl. e-mail, internet

angol -tion végű szavak?

angol -ty végű szavak? (pl. university, priority, nationality)

műszaki szakkifejezések, pl. transistor


Nem tudok románul, de ezek a szavak szoktak több nyelvben is hasonlítani egymásra.

2012. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 webnyelv ***** válasza:

és nyelvtani kifejezések?

verb, object, subject; infinitive, accusative, dative, nominative; adverb, attribute, adjective, numeral; predicative...


Még az angol -ance, -ence végű szavakat lehetne megnézni.

2012. aug. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat :)
2012. aug. 17. 19:08
 6/7 webnyelv ***** válasza:

Én a példáimat angolul írtam, szóval románul minimális az esélye, hogy betűről-betűre megegyezzen az angol szóval, de nagy valószínűséggel hasonlít.

Kérdező, ezeket a szavakat te gyűjtöd? És megnézed románul, amiket írtam angolul? Csak mert ha igen, akkor engem is érdekelnének románul.

2012. aug. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Te ador! Ez a legszebb román mondat. :)
2012. aug. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!