Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német nyelv sehol sem...

A német nyelv sehol sem örvend túl nagy népszerűségnek?

Figyelt kérdés

A tapasztalataim alapján itthon nagyon sokan nem szeretik, sőt egyenesen utálják a németet, mert nehéz és csúnya a hangzása.

Ez más országokban is így van, vagy csak itthon ennyire utált nyelv a német?

Jöhetnek infók bármelyik országról.:)


2012. aug. 27. 00:35
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Hát, úgytudom Németországban és Ausztriában elég elterjedt.
2012. aug. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

szerintem iszonyat randa a hangzása, és minden dal úgy hangzik, mint egy induló.

A nyelvtan meg nem rossz, csak sok időbe telik, mire az ember meg tud mukkanni, viszont egyre könnyebb lesz idővel, mert amit megtanultál, az mindig úgy van, merevek a szabályok, nem kell gondolkodni, melyik mondatrészt hová tedd :)

2012. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó hülyeséget beszél, nem merevek a szabályok, csak egyszerűen nagyon sok van belőlük a németben. Ettől függetlenül rugalmas a nyelv, a mondatrészeket többféleképpen lehet általában variálni mint az általam beszélt angolban vagy a franciában.


Egyébként tényleg nem örvend túl nagy népszerűségnek, már ami a tanult és használt idegen nyelveket illeti. Itt Németországban, ahol élek, nyilván sok külföldi beszéli, de egyébként Németországon kívül még sohasem beszéltem nem-némettel németül. Arra ott az angol és (jóval kisebb mértékben) a francia.

2012. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

A hangzás meg egyéni ízlés kérdése, szerintem inkább egyénfüggő, igaz én itt élek, tehát ugyanúgy nem tudok elvonatkoztatni a jelentéstől és egyéb beszédkarakterisztikáktól, mint amikor valakit magyarul hallok beszélni.


Valóban, néha nagyon indulós a német, de vannak sokkal szoftosabb dialektusok és egyéni beszédminták. A (német anyanyelvű) arabok és törökök például kifejezetten lazán, vagányul beszélik a németet, visznek bele mediterrán színt bőven, ami nekem tetszik.

2012. aug. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!