Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik spanyol nyelvterületen...

Melyik spanyol nyelvterületen nem ejtik a szó végi s-t? (pl. eres, dos stb. )

Figyelt kérdés
Hallottam egy spanyol nyelvű számot, amiben a szó végi s-t nem ejtette az énekes. Gyanítom, hogy ez valahol Dél-Amerikában létezik, kérdés: hol?
2007. aug. 26. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mexico.
2007. aug. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Nem csak Mexikóban, hanem Andalúziában sem ejtik ki sokszor a szóvégi s-t... bár én még Kubát tudom elképzelni (ha beszélsz spanyolul, akkor nézd meg a Zimmer Feri c. filmet, abban a kubai lány kiejtésén érezni).
2008. máj. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem Argentina... én ezt megfigyeltem egyszer, amikor egy argentin sorozatot néztem a tv-ben, es csak magyar felirata volt...
2008. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Az andalúzok vagy nem ejtik ki, vagy helytelenül nem sz-nek, hanem s-nek ejtik.
2008. nov. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az "s" hang kiejtése a spanyolba:


A kasztíliai irodalmi nyelvbenben az "s" hangot apikoalveolásrian azaz emelt nyelvheggyel kell ejeteni, ami már olyan mintha belecsúszna a magyar s hangba.

Andaúziban nem ejtik a szó és zótag végi s-t.

Argentinában és dél-amerika jó részéngyenge h-nak ejtik.

Dél-Spanyolország legdélebbi falvaiban úgy ejtik mnt a c, z hangokat pösze sz nek, mint az angol think th-ja.

2011. jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!