Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németet akarok tanulni, de...

Németet akarok tanulni, de csak épp annyira, hogy egy kicsit tudjak beszélni vele, hátha kell később a munkához, tudnátok hozzá ötletet adni, hogy hogy is kezdjem el? Esetleg tudnátok könyvet ajánlani hozzá?

Figyelt kérdés

körülbelül alapfokon akarok megtanulni kevés nyelvtannal

köszi :)



2012. szept. 6. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Itt megtalálod a legfontosabb szavakat, kifejezéseket.

Meg is tudod hallgatni, ha rákattintasz a szövegre.

Oldalt a nyelvtani részt is megtalálod.


[link]

2012. szept. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia, köszi szépen, hasznosnak tünik :)
2012. szept. 6. 22:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb könyv, amit ajánlani tudok, az a delfin :)


Az otthoni nyelvtanárok is ezt javasolták, nem rég jöttem ki, és itt is ebből tanítanak külföldieknek németet a tanfolyamon. Szerintem minden idegennyelvi könyvesboltban megtalálod, de ha nem, biztosan meg lehet rendelni.

2012. szept. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami még hasznos, és segítségedre lehet, az az Eduverzum. Szerintem a segítségükkel meg tudod tanulni az alapokat.


Egy másik oldalon ajánlottam már, átmásolom, amit ott írtam:

"Találtam egy ingyenes oldalt, amelynek a neve:

[link]


Én sem akartam elhinni, hogy ez az oldal teljesen ingyenes.

Érdemes körülnézni az oldalon, ha még nem ismered.


Regisztrálás után kitölthetsz egy szintfelmérőt, amelynek a megoldása után azonnal megkapod a választ, hogy melyik tanfolyamot ajánlják neked.


Ezek a tanfolyamok modulokra vannak osztva.

Egy-egy modul tartalmaz nyelvtani szabályokat, feladatlapokat, szószedetet és keresztrejtvényt az éppen tanult modul anyagaiból.


A szintfelmérő kitöltése után lehetőséget kapsz ezeket a modulokat megrendelni. Csak a nevedet és az email-címedet kell megadni.

Én pl. megrendeltem a 2. modultól a 10-ig. Nagyon félve küldtem el a megrendelést, mert nem akartam elhinni, hogy ez az egész ingyenes.

Email-ben kaptam egy visszaigazolást, hogy rögzítették a megrendelésemet, és hetente kapok tőlük levelet, hogy az előre betervezett tanulási időt tartani tudjam.


A leckében előforduló szavakat meg is lehet hallgatni, a feladatok között is vannak szövegértési feladatok, többszöri meghallgatásra is lehetőség van.

Én még csak az első két modul leckéit végeztem el, de nagyon meg vagyok elégedve.

Nem tudom, hogy a 10 modul meddig lesz elég, vagyis mennyi tudást ad, de egy alapot biztosan, hogy megértsem a német beszédet és tudjak én is megszólalni németül.


Egy próbát megér, én mindenképpen javasolom, hogy próbáld ki.

Az oldalon fórum is van, más tanulókkal is fel tudod venni a kapcsolatot.

Üdv. Ági "


Természetesen szintfelmérő nélkül is meg tudod rendelni a kezdő modulokat.

Üdv.

2012. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget nektek :) Így már el fogok szerintem boldogulni a német nyelvvel :)
2012. szept. 7. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!