Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondják angolul, hogy...

Hogy mondják angolul, hogy konyatündér?

Figyelt kérdés

2012. szept. 13. 21:36
 1/5 Antimod ***** válasza:
Kitchen fairy. Nem vicc.
2012. szept. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, tényleg van értelme angolul, de ők tényleg arra a kicsi tündérkére gondolnak, ami adott esetben a konyhában leledzik. De én arra lennék kíváncsi hogy mi az a frappáns szó vagy kifejezés az angolban, ami egy tipp top háziasszonyra azon belül is arra vonatkozik aki nagyon finomakat főz, és mindig előrukkol valami újdonsággal.
2012. szept. 13. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:
business angel
2012. szept. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 JhonnyB válasza:

Egy svéd lánnyal levelezek:


- And you...are you Kitchen Fairy ? :)

- I really like food and cooking, but not sure I am a kitchen fairy ;). My friends like my food anyway. The problem is that I find it boring to cook only for myself, so the last years haven't been very healthy. Instead of cooking I have been eating sandwiches and that wasn't a very good choice.

But the last weeks I have forced myself to make proper food with good protein and a lot of vegetables, so already feeling a lot better :D

2017. jan. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nehéz ügy, pont ezt kerestem én is. Beszéltem egy amerikaival.. hát nem igazán van rá szó. A kitchen fairy azért nem jó, mert ha rákeresel a képkeresőben, csomó giccses figurát dob ki, amik úgy mond díszíthetik az ételeket vagy a konyhát. Lényeg, hogy nem személyt értenek alatta. Most az hogy egy-két ember kikiáltotta magát "kitchen fairynek" és így reklámozza magát a neten még korántsem oszlatja el a félreértéseket.

Érdekes módon a német Küchenfee ugyanaz, mint a magyar verzió, mely esetben ugyebár személyről van szó.

Leginkább lady cook vagy cook. Jobb szó nincs rá, mert a kitchen fairy-nek más a konnotációja, ahogy írtam.

2022. márc. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!