Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mt jelent az ain't?

Mt jelent az ain't?

Figyelt kérdés
8 éve tanulok angolt, de sosem tudtam mit jelent az ain't, pedig zeneszövegekben gyakren hallom.
2012. szept. 16. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Tagadás a szlengben. Valamikor az am not, isn't helyébe lép (I ain't doing this, He ain't listening to me). De van olyan eset is, amikor kettősen tagadnak vele, ami ugye csak a szlengbe fordul elő, irodalmi angolba nem (pl. I ain't no servant).
2012. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) a don't, doesn't helyébe is léphet?
2012. szept. 16. 14:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Üdv ismét.


Én nem tudok róla, de mivel szlengről van szó, ezért bármi előfordulhat, hiszen a szleng verzió viszonylag gyorsan változik a legtöbb nyelvben, úgyhogy teljesen elképzelhető :)

2012. szept. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. szept. 16. 14:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy az aint bármilyen segédigét tagad. Tehát, dont, isnt, havent, cant, wouldnt stb. helyére is léphet. Épp ezért könnyen félreérthető. A saját tapasztalatom pedig az, hogy csak E/1-ben használják, de ez korántsem biztos.
2012. szept. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!