Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy lehet a japánban megjegye...

Hogy lehet a japánban megjegyezni a jelek írását?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet könnyen megtanulni? Aki már tanulta, annak hogy sikerült minden szótagnak a jelét megjegyezni?
2012. szept. 16. 21:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Szótag? Kana írásról van szó? Hát a jelek maguk egyszerűek (kanjikhoz képest), maga az írással nekem nem volt bajom, inkább hogy melyik jel melyik szótag és hogy ténylegesen eszembe jusson.


Én személyszerint azt csináltam, hogy mivel nyelviskolában kb. hetente pár sort vettünk, ezért közben órákon (mármint iskolai órákon), ha volt egy kis időm (jegyzetelés közben akár, ha van egy pár szabad másodpercem) próbáltam írni egy két jelet vagy szavat. Emellett lehet figyelni a legtöbb óra esetén, sokat is lehet gyakorolni és nem is megy el vele idő, és kellően tagolva vannak, hogy ne csak rövidtávú memoriából menjem az egész (mert sorírásnál ez a baj, hogy az első kettő vagy három után nyilván le tudod írni még 100 is). De ha csak otthon mondjuk hazaérkezés után kevéssel és lefekvés előtt valamennyivel leírsz pár szót, ami lefedi azokat a jeleket, amiket tudnod kéne, azzal is megy ugyanez.


Én ezt csináltam, és persze eleinte kevertem sokat, sokszor csak nehézkesen vagy egyáltalán nem jutott eszembe, de gyorsan belejöttem. Segítette az is, hogy sokat olvastam dalszövegeknél a akkor még csak a hiraganás részt.

2012. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!