Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A mediterrán országokban...

A mediterrán országokban miért nincs nagy hagyománya a nyelvtanulásnak?

Figyelt kérdés

Ha pl. a germán országokat vesszük (Svédország, Hollandia, Németország) kb. mindenki beszél angolul, igaz, nekik nem is nagy nehézség megtanulni a közös eredet miatt.

De pl. a franciák, olaszok, spanyolok nem állnak nagy nyelvtanulók hírében, pedig egy olasznak nulla erőfeszítéssel sikerülne megtanulnia spanyolul vagy franciául és vice versa.


2012. szept. 24. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Európában a legrosszabb nyelvtanulók mi vagyunk....

De egy spanyolnak például teljesen felesleges, amikor egész Dél-Amerikában spanyolul beszélnek, sőt már az USA déli részén is!

2012. szept. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, de tudtommal Spanyolország Európában van, és itt pedig nem sokra megy egy sima spanyoltudással, ha valahová menni szeretne.

Arról nem is beszélve, hogy Dél-Amerika sokkal elmaradottabb, mint Európa.

2012. szept. 24. 16:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2: Nem igazán elmaradottabb. Ráadásul a válság miatt most egyre több európai megy pl. Kolumbiába, amelyik hatalmasat fejlődött az elmúlt években. Sok német iskola nyílt, amelyek minőségi oktatást biztosítanak. Több spanyol ment most Chilébe is, ami kifejezetten európai. Nekem Peruval sem volt bajom, csak én f.stam a földrengésektől. Amúgy jobb volt a kinti albérletem (minőségileg), mint az itthoni saját panellakásom és kb ugyanannyit fizettem érte, mint amit itthon kellett pluszban az üres lakás fűtése+közös költség miatt.


Spanyolországban meg azért nem is beszélnek sokan angolul, mert nagy az ország, van tengerük, annyira nem utazgatnak külföldre, szóval nincsenek nagyon rákényszerülve. Egy madridinak nem nagy cucc elugrani Malagába a tengerhez. Európában meg egyre nagyobb divat lett a spanyol, sokan beszélik. Amikor kint voltam nyelviskolában, az ottani tanulók 99%-a svájci volt, akiknek ez már a 3-4-5. nyelv volt.

2012. szept. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akárhányszor mentem nyaralni mediterrán országokban mindig találkoztam egy helyivel aki nagy lelkesedéssel adta elő a magyar nyelvtudását. Mint kiderült több nyelven is beszéltek, holott sosem tanulták. Vagyis nem iskolában, hanem a turistáktól.
2012. szept. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem áll rá a nyelvük más nyelvre, mert túl nehéznek tartják a nem mediterrán nyelvek kiejtését, és ezért inkább nem foglalkoznak vele.
2012. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tapasztaltam, hogy egymás nyelveit elég sokan beszélik, főleg a franciát a nem-franciák. Csak azzal egy angol-német kombós magyar turista pont semennyivel nincsen kisegítve.
2012. szept. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!