Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol, ez a mondat így helyes? :D

Angol, ez a mondat így helyes? :D

Figyelt kérdés

If you can laugh on this you are such an idiot without brain.


Ha te ezen tudsz nevetni, egy agyatlan idióta vagy.



#angol #agyatlan #If you can laugh on this you are such an idiot without brain
2012. okt. 14. 11:36
 1/6 webnyelv ***** válasza:

nevetni valamin: nem laugh on, hanem laugh AT


Az "on" itt olyan értelemben használható, hogy valamin rajta van, miközben nevet, pl. egy széken nevet = to laugh on a chair. egy széken nevet (kineveti értelemben) = to laugh at a chair.


Innen a szójáték:

- Min nevetsz?

- Széken.


Ez angolra lefordíthatatlan, mert LAUGH AT és nem on.

2012. okt. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Naomi66 válasza:

Nos, nekem ez a fordítás jutott először eszembe: If you can laugh on this, then you are a brainless idiot.

A "than" egész biztosan kell (Ha... akkor - If... then), és bár a without brain is értelmes, nem igazán használják, hiszen ez konkrétan azt jelenti inkább, hogy valakinek nincs agya, tehát hiányzik neki. Itt pedig inkább arról van szó, hogy az az emberek egy ostoba, arra pedig ebben az esetben a mindless vagy brainless kifejezés a jó. A such szerintem nem kell, hiszen az azt jelenti, hogy 'olyan/akkora' (You're such an idiot - Akkora/Olyan idióta vagy). Szerintem, de elnézést, ha tévedek :)

2012. okt. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

If you can laugh at this, then you are a brainless idiot.



Így akkor tökéletes?:D Egyébként az on/at miatt tettem ki ide:)


"A "than" egész biztosan kell (Ha... akkor - If... then), és bár a without brain..." De most akkor then vagy than?:D

2012. okt. 14. 11:53
 4/6 anonim ***** válasza:
If you can laugh at that, you must be a brainless dummy.
2012. okt. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fasza! köszi midnenkinek!
2012. okt. 14. 12:40
 6/6 webnyelv ***** válasza:

A "then" nem muszáj, de ott lehet.


(Az IF ... THEN ... a basic programozási nyelv "szófordulata", na ott nem lehet elhagyni, máshol elhagyható.)

2012. okt. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!