Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy helyes: ki kéne lennie írva?

Hogy helyes: ki kéne lennie írva?

Figyelt kérdés
Milyen szórend, nekem sehogy sem tetszik, de akkor hogy mondjuk?

2012. okt. 29. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyiban helytelen, hogy magyartalan (passzív szerkezet, lásd: a macska fel van mászva a fára), esetleg egyszerűbb az, hogy "ki kellene írni/írniuk"
2012. okt. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem helyettesíti tökéletesen. Inkább ki kellett volna írniuk, de ha nem ismerem az alanyt, akkor nem jó. Angolban is akkor használjuk, ha nem fontos az alany személye. Egyébként meg nem szeretem ezt a macskás példát, mert a macska saját magával végzi a cselekvést, ezért nyilván nincs értelme, de ha a macska fel van rakva a fára, az már egészen más, akkor is ha nem gyakran használjuk. Régebbi beszédben ez volt az írattatik, íratott verzió, de az már végképp eltűnt.
2012. okt. 29. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát tökéletes megoldás nemigen lesz, de az eredeti verzió is OK szerintem.
2012. okt. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 rémuralom ***** válasza:
Ki kéne (, hogy) legyen írva. Én többnyire így szoktam az ilyeneket használni, nem igazán szeretem a ragozott főnévi igeneveket.
2012. okt. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ki kellene írniuk?"

"Ki kellene írni?"

"Nem úgy lenne helyes, ha ki lenne írva?"


Értem a problémát, tudom, hogy ezek sem adják pontosan vissza amit ki akarsz fejezni (kivéve az utolsót, ami viszont így nagyon hosszú), dehát ez van, mert egyébként nagyon magyartalan. Tényleg kár, hogy kiment a divatból a passzív szerkezet a magyarból.

2012. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kellene/kéne, hogy ki legyen írva. Szerintem ez a legmegfelelőbb. Illetve az, hogy ki kellene írni vagy ki kellett volna írni.
2012. okt. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!