Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy kínai vagy japán össze...

Egy kínai vagy japán össze tudja keverni a latin, a cirill és a görög ábécét?

Figyelt kérdés
Mert mi,aki nem beszélünk Távol-keleti nyelvet,mi is könnyen összekeverjük a kettőt.Van,aki azt sem tudja,mi a különbség.

2012. nov. 5. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:

> Egy kínai vagy japán össze tudja keverni a latin,

> a cirill és a görög ábécét?

Miért ne tudná? :)

De szerintem ha én meg tudom különböztetni egymástól a kínai, a japán, és a koreai írásjeleket, akkor valószínüleg ők is meg tudják különböztetni a latin, cirill, görög, héber, stb. írásjeleket.

2012. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na de egy japán nem csak a saját szótagírását ismeri, hanem ismeri és használja a latin abc-t is.

Szóval azzal nem fogja összekeverni, a többit meg kb. ugyanannyira, mint egy random magyar ember.

2012. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Rovás Info válasza:

A latin ABC-t a távol-keleti népek egy része saját ABC-ként használja, de a többiek is felismerik. Az orosz fennhatósággal kapcsolatba került keletiek ugyanígy vagy használják, vagy pedig felismerik a cirill ABC-t. Kínában és a muzulmán távol-keleten pedig sokan ismerik az arab írást is.

Mindezek ellenére a többség számára azért hirtelenjében legalább olyan nehezen felismerhetőek lehetnek a cirill, görög, arab, héber, vagy a rovás írás, mint a Nyugatiak számára a kínai-japán, a koreai, vagy a thai-khmer-burmai stb. betűk.

2012. nov. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha te nem kevered össze a különböző idegen ábécéket, akkor ők sem.
2012. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!