Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol kiejtésemet hogyan...

Az angol kiejtésemet hogyan tudnám tökéletesíteni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 22. 01:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiköltözöl angol nyelvterületre pár évre.
2012. dec. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Keresel anyanyelvi, akcentussal beszélő angol tanárt (pl. én)...
2012. dec. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valójában elég angol nyelvű pc játékokkal játszani és filmeket nézni.

A kiejtést a legegyszerűbb elsajátítani.

2012. dec. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1.: Megtörtént. Ezzel önmagában még nem javul senki kiejtése.


"Valójában elég angol nyelvű pc játékokkal játszani és filmeket nézni.

A kiejtést a legegyszerűbb elsajátítani."


A fenét. A kiejtés pont, hogy az angol nyelv legnehezebb része.

2012. dec. 22. 07:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs lehetőséged kiköltözni, akkor: sok-sok film, sorozat nézése angolul.

Nekem ez rengeteget segített!

Természetesen nem az a cél, hogy az ember akcentus-mentesen megtanulja (ami egyébként lehetetlen is), de el lehet jutni egy nagyon jó kiejtésre!

Én most voltam Amerikában, és nagyon jól esett, hogy többször is megdicsértek, és kérdezték többen, hogy mi itt Magyarországon is angolul beszélünk-e, mert hogy nagyon jó a kiejtésem. Persze nem hitték, hogy pl. Angliából, vagy Amerika más részéről jöttem, de azt hitték, hogy itthon is angolul beszélünk, nyilván a saját nyelvi kiejtésünkkel.


Szóval ilyen szintre el lehet jutni csak filmekkel is, mert Amerika előtt összesen 4 napot töltöttem Londonban, és ennyi, hosszabb időre sosem voltam kinn.

Ja, és a középiskolában még folyton kinevette az osztálytársaim a kiejtésem miatt. Ez okozott is akkor bennem egy olyan gátat, hogy sokáig megszólalni sem mertem. :( Ezért kezdtem el akkor a filmnézést.


Próbáld ki, komolyan!

2012. dec. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Ja, és még annyi, hogy aki ilyet: "A kiejtést a legegyszerűbb elsajátítani." mond, vagy közli, hogy ő már bizony abszolút akcentus-mentesen beszél, annak fogalma sincs az egész angol nyelvről, csak olyan nagyképű és/vagy buta, hogy ezt nem fogja fel!

(Kivétel természetesen ez alól, aki kétnyelvű, vagy igazán kicsi kora óta angol nyelvterületen él, de ez más kérdés, mert most a MEGTANULÁSról beszélünk.)


Egy idegen nyelvet gyakorlatilag lehetetlen úgy megtanulni, hogy egy anyanyelvi ne érezzen legalább kicsit akcentust. Olyan nincs. Mi is észrevesszük, ha valakinek nem magyar az anyanyelve, akármilyen tökéletesen beszél, ha máson nem, a hangképzésén. Van ilyen ismerősöm, le a kalappal, mert eszméletlen jól beszél tényleg, több, mint 20 éve itt él. De nem hinném azt, hogy magyarnak is született.

2012. dec. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne akcentus nélkül megtanulni egy idegen nyelvet? Mint mindent, a kiejtést is lehet tökéletesíteni.


@Kérdező: Gyakorolj sokat, ne csak hallgasd, utánozd is, amit hallasz. Ismered az Audacity-t? Médialejátszó (és -szerkesztő) program, nyiss meg vele angol hang- vagy videóanyagokat és ismételgesd tagmondatról tagmondatra, vizualizálja a hanghullámokat, így meg lehet keresni a mondatokat, szavakat, sőt szótagokat is. Ha nekem a kínai tanulásához bevált és hasznos volt, miért ne lehetne pl. az angolhoz ne használni. Le a kishitűséggel, az ilyen "nem fog menni", "nem lehet akcentus nélkül", stb. ne vegye el a kedved. A nyelvtanulás titka az állandó tökéletesítés, nincsenek csodamódszerek, csak mindennapos gyakorlás.


[link]

2012. dec. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen ne csak hallgasd, hanem ismételd el sokszor hangosan.

Ne félj ha valaki meghallja.

2012. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kezdj el fonetikával foglalkozni, pl. Idegennyelvőr blogját csak ajánlani tudom. Emellett szerezz be egy angol kiejtési szótárat (legjobb a Longman Pronunciation Dictionary, de ha nincs rá pénzed, akkor a neten az ingyenes online Cambridge Advanced Learner's Dicionary is jó) és minden szót nézz meg benne, amit épp használsz, kimondani készülsz, vagy csak olvastad, láttad valahol kiírva. Azokat a szavakat is keresd ki, amiket szerinted jól tudsz ejteni, igen sokszor meg fogsz lepődni, hogy rosszul mégis rosszul tudtad (ezzel én is így voltam). Ezekben a szótárakban ott van az angol és amerikai kiejtés is, hangmintákkal és nemzetközi kiejtési jelekkel.


Emellett sokat kell filmet, tévét nézni angolul, megállítani és utánuk mondani. Nekem az is segített, hogy ismerős angol szövegeket olvastam fel felvételre, számítógépen rögzítettem a hangot, majd többször visszahallgattam, összehasonlítottam anyanyelviek hangmintáival, meg javítva mindig újra felolvastam.


Olyat is szoktam, hogy fogok egy weblapot, vagy könyvet, kinyitom egy véletlenszerű ponton, és felolvasok belőle. Minél angolosabban, minél folyékonyabban, minél természetesebben. Ha ismeretlen, vagy ismeretlen kiejtésű szó van benne, azt kiszótárazom. Ha a végére értem, még néhányszor újra felolvasom. Sokat lehet így fejlődni.

2012. dec. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!