Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol és spanyol felsőfok...

Angol és spanyol felsőfok után németet vagy franciát tanuljak?

Figyelt kérdés

Nemzetközi kapcsolatokból diplomáztam, felsőfokon beszélek angolul és spanyolul, s jelenleg Angliában élek. Szeretnék hazatelepedni Magyarországra, s hogy javítsam a munkaerőpiaci esélyeimet szeretnék megtanulni még egy nyelvet felsőfokon, de nem tudok dönteni, hogy a német vagy a francia legyen-e. A német mellett szól a szomszédság, de ellene, hogy pont emiatt sokan beszélik, míg a franciát kevesebben beszélik, de talán az igény is jóval kisebb rá.


Egyik sem ismeretlen számomra teljesen, franciául kb. alapfokon tudok, nagyon nehézkesen beszélek, de a passzív tudásom nagyobb. Németet tanultam általánosban, de csak nagyon alap dolgokra emlékszem.


2012. dec. 23. 01:37
 1/8 anonim ***** válasza:
haza ne gyere...amúgy én némettel kezdenék a helyedben
2012. dec. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A franciát nagyon kevernéd szerintem a spanyollal, bár tény, hogy kevesebben is bezsélik itthon, mint a németet. Igazából azon áll a dolog, milyen munkakörben dolgoznál, mert ha pl. nincsenek francia partnerek, akkor nem sokra mész a franciával.
2012. dec. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
Tanulj oroszt ha egyik se jön be.
2012. dec. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Én már tudok annyit hogy dobrá vícsej, dáváj, dá, nyet, leírni nem tudom helyesen, de szerintem nekem már érdemes lenne elkezdeni oroszul nem? Egyből felsőfokú vizsgával kezdem.
2012. dec. 23. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem franciát tanulj, én is azt tanulok, az EU miatt fontos. Amúgy miért akarsz hazajönni? Az egész ország haldoklik...
2012. dec. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne higgy az előzőnek, már meghaltunk.
2012. dec. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem se gyere haza, már ha van egy csöpp eszed. Én a meglévő angolra, spanyolra gyúrnék rá, felsőfok után jöhet valamelyikből, de inkább az angolból az anyanyelvi szint.


Esetleg, ha már annyira nyelvet akarsz tanulni, akkor én inkább a franciát választanám, de még inkább a mandarin kínait, esetleg japánt.


(Megint más, hogy engem ez a veszély nem fenyeget, nincs jó nyelvérzékem, az angollal, némettel is kínlódok középfokon. Mindig is irigyelte, aki sok nyelvet, magas szinten megtanult, sose értettem hogy csinálja, mit kell hozzá szívni.)

2012. dec. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért az erős túlzás, hogy Magyarország haldoklik. :)

Még Spanyolországra sem mondanám ezt, pedig az nagyobb bajban van! :)

A kérdésre válaszolva pedig: ha valóban felsőfok a terved, akkor szerintem német. Sokan beszélnek Magyarországon németül, de egyrészt nagy rá a kereslet (és a jövőben is az marad, hiszen Németország és Ausztria egyre inkább beteszi a lábát a magyar piacra), másrészt kevesen vannak azok, akik viszont tényleg magas szinten beszélik a nyelvet, hiszen a többségük kivándorol a két említett országba.

2012. dec. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!