Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyar nyelv hangzása...

A magyar nyelv hangzása mennyire "vicces" a külföldiek számára?

Figyelt kérdés

Melyik az a nyelv amelyik a legviccesebben hangzik?(a magyarok számára)

vagy

Melyik nyelv az amelyik a leghülyébben hangzik minden külföldi számára?(az adott nép kivételével)



2012. dec. 25. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

másodikra: szerintem a mandarin.

elsőre: másnak szláv hangzású a magyar. de nem vicces.

2012. dec. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%

Külföldiek szerint (már akiket én hallottam, olvastam) nem vicces a magyar nyelv. Furcsának találják, és vagy a szláv, vagy a török, vagy a finnugor nyelvekhez hasonlítják hangzásban (pedig ezek téves összehasonlítások).


Viccesnek szerintem is a kínai és hasonló nyelvek (japán, koreai, vietnami, stb.) hangzanak. Esetleg még amerikai indián és bennszülött nyelveket találtam még viccesnek, úgy beszélnek, mintha értelmi fogyatékosok lennének.

2012. dec. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
86%

Nekem a szlovák és a cseh tűnik viccesnek. Pl Jozin z Bazin a youtube-on... de a navajo is elég vicces pl ebben az időjárásjelentésben, olyan mint valami halandzsa http://www.youtube.com/watch?v=XFayFUiyv20

Még a magyar nyelv is viccesnek tűnhet, ha Matisz papa szájából halljuk: http://www.youtube.com/watch?v=GJeJVOkHC4U

Külföldi ismerőseim szerint a magyar olyan mintha a spanyol lenne vegyítve a franciával... Nyilván csak ezt a két idegen nyelvet ismerik az USA-ban :D

Youtube-on láttam a Xhosa afriaki nyelvet, fura csattintásokkal van tele, elég mulatságos, mint amikor az ovisok utánozzák a lovak patáinak kopogását.

Szintén vicces még a baszk nyelv, de nem a hangzása miatt, hanem mert külföldiek egyszerűen nem tudják megtanulni, mivel olyan nehézkes és bonyolult. Ebben a tekintetben kissé hasonlít a magyarhoz.


Koreai nyelv engem arra emlékeztet, mintha romákat hallanék magyarul beszélni: Haggyá má! Mennyé má! stb. Lehet hogy koreában a tájszólás terjedt el?

2013. jan. 3. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!