Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondanám angolul azt,...

Hogy mondanám angolul azt, hogy "Voltál Romániában gyerekkorodban? "

Figyelt kérdés

Helyes lenne az ,hogy :

Have you been in Romania on your childhood?


2012. dec. 26. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
csak a prepoziciok nem jok: Have you (ever) been TO Romania IN your childhood?
2012. dec. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
de lehet hogy a vegere inkabb a 'during your childhood' jobb lenne
2012. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Did you visit Romania when you were a child?
2012. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Én inkább a hármasra szavaznék, mert ha a gyerekkorod már véget ért (azaz felnőtt vagy:), nem használhatsz present perfectet. Ha a "volt" szóhoz ragaszkodsz, akkor "Were you in Romania when you were a child/in your childhood?"

Ha még gyerek vagy, akkor természetesen tökéletes a "have you (ever) been to Romania..."

2012. dec. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
4es: te messze vagy attol hogy elmondhasd tudsz angolul... a have u been nem a gyerekkora vonatkozik, hanem a kerdezes idopobtjat megelozo idoszakra.
2012. dec. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm, kedves ötös, de több mint húsz éve tanítom a nyelvet, van némi elképzelésem a present perfectről.
2012. dec. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ui.: Persze nem zárom ki a lehetőségét, hogy tévedek, 'iszen én is csak emberből vagyok, de én nem használnám, pláne nem "ever"-rel.

Gondolom, arra nem vagy kíváncsi, hogy mit tanítunk erről nyolcadikban, mer' akkor nem sorolnám fel.

2012. dec. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bővebb magyarázat a válaszomra: a kérdésből egyértelmű, hogy a gyerekkor lezárult, így már nem kérdezhetünk rá Present Perfecttel, mert az vagy egy nem meghatározott időpontra utal, vagy olyanra, ami még mindig tart. Így lesz ez a mondat Present Simple. A 'Did you visit...' szerkezet meg simán native-ebbnek hangzik.
2012. dec. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*Bocsánat, nem Present Simple, hanem Past Simple.
2012. dec. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom kispalikee válaszához, és köszönöm, hogy röviden, velősen megtette, amire én lusta voltam, attól tartva, hogy három oldalon keresztül fogom magyarázni a pr. perfect használatát (mert ha egyszer elkezdem...:) A "Did you visit..." egyébként valóban szebb megoldás, csak gondoltam, ha a kérdező ragaszkodna a "volt" szóhoz... Teccenek tudni, mindent a vevőért. :)
2012. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!