Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valóban rokona-e a finn a mi...

Valóban rokona-e a finn a mi nyelvünknek? Ki mit gondol erről?

Figyelt kérdés
Én csak egyszerű, úgymond "józan" logikával próbálok bizonyos dolgokra következtetni. Úgy gondolom, hogy írás ls kiejtés alapján nem igazán hasonlít a miénk az övékéhez. Szerintem az észt nyelv az sokkal jobban hasonlít a finnre, mint a miénk, ráadásul ők szinte mellettük is élnek. Nem kell ahhoz semmilyen nyelvtudás, hogy az ember hasonlóságokat fedezzen fel bizonyos nyelvek között, elég ha csak leírva látjuk az adott nyelvet. Ez alapján pedig sok nyelvet párba is lehet rendezni, annyira hasonlítanak egymásra. Persze, nem akarok nagy vitákat indítani, mert van róla éppen elég, de ez a kérdésemben szereplő dolog mindenképpen feltűnő a számomra. Kinek mi a véleménye a témáról?
2012. dec. 28. 22:52
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Igen, éppen erről van szó. Én is elgondolkoztam már azon, hogy a miénkhez hasonlóan a finn nyelv sem sorolható be sem a germán, sem a szláv, sem pedig a latin nyelvcsaládba, ők is egyfajta "nyelvi szigetként" vannak jelen odafönt az észtekkel. Tehát nemcsak a dél-európai nyelvekétől üt el az övéké is, hanem még a skandináv szomszédokétól és a szintén szomszéd orosztól is.

Emellett szerintem is igaz lehet az, hogy ez a bizonyos szétválás már igen régen történhetett meg.

2013. jan. 11. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!