Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem elfogadottak a...

Miért nem elfogadottak a hagyományos népnevek: tót, oláh, rác, cigány, stb?

Figyelt kérdés

Miért hiszik azt sokan, hogy ezek gúnynevek, amikor ezek simán egy-egy nép magyar nevei, csak a II. világháború után kezdtek elterjedni az addig ismeretlen szlovák, román, szerb, roma, stb. megnevezések.


Miért nem lehet ezeket használni? Bennünket sem magyar-nak hív a többi nép, hanem mindenki a saját nyelvén.



2013. jan. 1. 16:38
 1/3 mustafa33 ***** válasza:

mert ezek mint "új" nemzetek érzékenyek saját magukra, és alacsonyrendűségi komplexusukat ellensúlyoznak ezzel.

A németeket sem bántja hogy ők németek, nemecek, germánok, tedeskók..., az olaszok sem tiltakoznak ha olasznak, talijannak mondják őket, a lengylek sem javítanak ki minket mondván ők polakok. (történelmileg)nagy nemzetek erre fütyülnek.

Igaz a hagyományos népnevekhez gyakran társulnak népi mondások és ezek lehetnek számukra sértők, még ha eredetük a valóság megfigyelésén alapszik.

Minden szlovák megsértődik a tót nevet halván, sokan azt hiszik azt jelenti - buta. erre azt mondom: nem én mondtam ☻. Pedig még Štúr Lajos országgyűlési követ is ezt a nevet használta amikor a népéről beszélt a pozsonyi diétán. (Štúr Ľudovít a szlovák nyelv "szerzője", ő alkotot az egymást alig értő, külöböző nyelvű tótoknak egységes szlovák nyelvet)

2013. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Túl sokat használták őket olyan kontextusban, ami bántó volt számukra, és ők erre nagyon érzékenyek, mert még mindig kisebbségrendűségi érzésük van velünk szemben.
2013. jan. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem van egy [részben] rác ismerősöm, és őt ez nem zavarja. Ez a roma dolog meg olyan, hogy én cigány szájából még nem hallottam, hogy romának vallotta volna magát. Itt a svábok svábok, a tótok tótok. Nincs sértődés.
2013. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!