Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » El akarok menni Kárpátia...

El akarok menni Kárpátia koncertre viszont Szlovákiabán élek és van egy kis tájszólásom. Ez miatt kötekedhettnek majd velem?

Figyelt kérdés
2008. jún. 1. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem hinném, hogy a tájszólásodból meg tudnák ítélni, hogy szlovák vagy. Elég sok tájszólás van hazánkban is, amit nem nagyon ismernek. Szerintem ha úgy jelensz meg mint a többiek és mondasz "okosságokat" akkor nem lehet baj.
2008. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Tutira nem kötekednek! Sőt!
2008. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderül, hogy Szlovákiában élő magyar vagy, lehet hogy még a színpadra is felvisznek, de minimum énekelnek neked egy számot. Amennyiben ismered a zenekart és a nézeteiket, és esetleg valamiben nem egyeznek a tieiddel, azokat nem tanácsos hangoztatni. Sok zászló szokott lenni, legalábbis felénk (Zalaegerszeg), úgyhogy akár azt is vihetsz. Verekedés még tudtommal nem volt, legutóbb egy csomó Magyar Gárdás is volt a koncerten.
2008. jún. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, most már biztos elmegyek:D
2008. jún. 3. 14:02
 5/13 tade ***** válasza:
100%
SZia! Nyugodtan menj! En is szlovakia magyar vagyok es meg sohasem volt hatranyom abbol, hogy tajszollasal beszeltem :)
2008. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
89%
Az nem baj!Én rendszeresen járok koncira!Janinak bizti tetszenél!Csak az a lényeg hogy magyarul beszélj,és ne Szlovákul!A tájszólás nem gond!
2009. márc. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Le a kalappal előtted testvérem, ha elmondod hogy a szivedben magyar vagy tisztelni fognak
2009. aug. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 radon válasza:
100%
Egy Kárpátia koncert, maga a BÉKE szigete. Nincs kötekedés, verekedés, nyugodtan menj.
2009. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Felvidéki magyar vagy,akkor eltudom képzelni mit taníthatnak neked az iskolában. Részvétem! Remélem még megélem hogy olyan sorsa lesz 1000éves hazánknak amilyet érdemel. "Szlovákia" meg 17sincs.XD
2009. nov. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Felvidéki magyar vagy,akkor eltudom képzelni mit taníthatnak neked az iskolában. Részvétem! Remélem még megélem hogy olyan sorsa lesz 1000éves hazánknak amilyet érdemel. "Szlovákia" meg 17évessincs.XD
2009. nov. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!