Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent pontosan "Schaust...

Mit jelent pontosan "Schaust Du Dir dort DSDS an und meinst Du die Fernsehsendung (Musik) mit Dieter Bohlen? "?

Figyelt kérdés
(A DSDS az egy olyan műsor Németországban, mint itt pl. a megasztár.)
2013. jan. 11. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

"Nézed ott DSDS, és gondolod, hogy a (zenés) TV-műsor Dieter Bohlennel..."


--> egészen pontosan ezt jelenti, ergo értelmetlen a mondat.


A második tagmondat - szövegkörnyezettől függően - még jelentheti ezt is:

"Arra a zenét TV-műsorra gondolsz, Dieter Bohlennel?"


Így önmagában ezt nem tudom értelmezni, nyilván ez egy beszélgetésből kiragadott részlet.

2013. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A beszélgetés ennyi volt:


- Die Frühlingsferien wird leider zu kurz, aber wahrscheinlich fahre ich dann nach Deutschland und gehe mit meiner beste Freundin auf DSDS.

- Schaust Du Dir dort DSDS an und meinst Du die Fernsehsendung (Musik)mit Dieter Bohlen?


Nem értem, hogy most mit is akar pontosan kérdezni.

2013. jan. 11. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a "meinst du" helyett "magst du"-t akart írni, hogy szereted-e.

A kérdés lényege, hogy 1. fogod-e kinn nézni a DSDS-t, 2. szereted-e a Dieter Bohlen-féle zenés műsort.


Remélem, nem veszed sértésnek, ha kijavítom, amit írtál.

"Die Frühlingsferien wird leider zu kurz, aber wahrscheinlich fahre ich dann nach Deutschland und gehe mit meiner beste Freundin auf DSDS."

Szebben:

Die Frühlingsferien werden leider kurt sein (vagy: sind kurz - a "zu" szerintem a szövegkörnyezet miatt ide értelmetlen), aber ich fahre (trotzdem) wahrscheinlich nach Deutschland und gehe mit meiner besten Freundin auf DSDS (nem tudom, hogy itt az auf jó-e, mivel fogalmam sincs, hogy mi ez. Ha egy koncert mondjuk, akkor jó).

2013. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. jan. 12. 00:00
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ott nézed meg a DSDS-t és arra TV-műsorra gondolsz, amibe Dieter Bohlen szerepel?"


tehát ez a helyes fordítás. és igen, "meinst du" = arra gondolsz. A "magst du" is helyes lenne nyelvtanilag, de nem az lett leírva.

2013. jan. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!