Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha tudok franciául, könnyebb...

Ha tudok franciául, könnyebb megtanulnom olaszul is?

Figyelt kérdés
Van valami hasonlóság a nyelvtanban, szavakban?
2013. jan. 21. 19:27
 1/4 anonim válasza:
53%
szerintem nem nagy, csak minimális. A francia kiejtés és az írás nehezebb. Talán mivel egy nyelvcsaládban vannak, így biztos vanna hasonlóságok is. (nem tudok egyikül se)
2013. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Ha már tudsz egy nyelven,az automatikusan segíti a másikat. Valóan nem túl sok a hasonlóság de azért egy nyelvcsalád, úgyhogy jobban besegít a francia mint mondjuk az orosz ebben az esetben. Hajrá, az olasz nagyon szép nyelv!
2013. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, könnyebb. Mindkettő újlatin nyelv, és - legalábbis írásban, de a szavak jelentésében is - rengeteg hasonlóság van.

Franciából fordítok magyarra, de az olasz nyelvet - legalábbis az északolaszt - nagyjából megértem. A délolasz már más tészta, de a délfrancia kiejtést sem könnyű megérteni!

2013. jan. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy nincs sok hasonlóság a két nyelv között, az minden bizonnyal nem ismeri egyiket sem.

Én olasz után hihetetlenül könnyen megtanultam franciául (köszönhetően a szinte azonos nyelvtannak és szókincsnek), míg a csoporttársaim, akik angolt vagy németet tanultak francia előtt, mind szenvedtek vele.

2013. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!