Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » SOS! Találsz nyelvtani hibát...

SOS! Találsz nyelvtani hibát ebben a rövid szövegben? (angol)

Figyelt kérdés

I was 15, when I was with my class on city tour in Budapest. We were walking on the street when my friend said she had seen a known actor, XY. Really, he was walking there with his friend.

My friend told us that go to ask for him autograph. The others ran away, but I and my friend went there to it valiantly.

We got two autograph from him.


Ha valahol hibáztam, akkor azt írjátok le helyesen, köszi :)


2013. jan. 25. 20:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
a class tour az városnéző túra lenne, de nem találtam rá megfelelő szót
2013. jan. 25. 20:26
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
ez nem is angol, de ugyes probalkozas volt
2013. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Aki értelmesebben is hozzá tud szólni mint az első, az írjon :)
2013. jan. 25. 20:48
 4/13 anonim ***** válasza:

I was 15 when I went on a sightseeing tour in Budapest with my class. We were walking in the street when my friend said she saw a famous actor, XY. He was really walking there with his friend.

My friend told to go to him and ask for an autograph/signature. The others ran away but we boldly went to him and we both got our autographs/signatures.


Nincsenek nagy hibák benne; nekem kicsit sok a "my friend", de ez nem jelent semmit.


üdv

:)

2013. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

valiantly xD az már kicsit túl van misztifikálva


egyébként miért sok a my friend? nekem teljesen rendben van

2013. jan. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A nem egészen négy sorban négy "friend" van. Nem tudom, nekem sok. (Talán azért, mert én még abban a korban nőttem fel, ahol a magyartanarak igen komolyan odafigyeltek vala, hogy ne legyen szóismétlés a fogalmazásban. A manó se tudja.) A tanár is, a műferdítő is tiltakozik bennem, de mint említém, ez nem jelent semmit. :))
2013. jan. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

jaj, hogy úgy sok, azt hittem, maga a kifejezés :D ezért nem tudtam hova tenni


amúgy az others ran away után lehet SHE-t, vagy WE-t használni, mert ott egyértelmű és világos és máris eggyel kevesebb


"A tanár is,"


az angoltanár?:D mert akkor én is tanulnék (khm ismételnék)


we were walking when suddenly indokolt simple past SAID, hogy she saw, és ez itt miért megint SP? :) tanártól meg merem kérdezni, a többi válaszolótól nem :D

2013. jan. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"amúgy az others ran away után lehet SHE-t, vagy WE-t használni, mert ott egyértelmű..."

Nekem úgy tűnik, éltem is a lehetőséggel, és WE-t használtam. :)


"az angoltanár?"

Igen, egy rendkívül álmos orosz-angol-történelem tanár, bár ez utóbbival nem sűrűn dicsekszem, mert a nyelvekhez valamivel jobb érzékem, van mint a törihez.


"...she saw, és ez itt miért megint SP?"

Ezen én is elfilózgattam. Gondolkodtam, hogy hagyjam a Past Perfectet, mert előbb látta, utána mondta, viszont a színész velük egyidejűleg ottan sétafikált... szóval fordítás kérdése, szerintem amilyen csuda ügyi vagyok :P, meg tudnám magyarázni mind a kettőt. Jelenbe ugyanis így tenném át: We are walking in the street when my friend says, she sees a famous...

Ezzel együtt lehet, hogy a Past Perfect lesz a jó. Attól függ, hogy fogja látni a kérdező tanára.


Jó éjt, ifjúság!

:)

2013. jan. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja, talán angolosabb lenne:

...my friend said she saw XY, the famous actor.


Good night!

:)

2013. jan. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ja hát tényleg éltél ugyebár, csak én a válasznál a kérdező leírására figyeltem bocs, igen este van má :D


a másik dolog meg tehát akkor neked sem volt olyan ösztönös és egyértelmű, akkor megnyugodtam, köszi a választ

2013. jan. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!