Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nyelvvizsgázni szeretnék...

Nyelvvizsgázni szeretnék majd, érettségi előtt állok. Érdemes lenne elmennem hamarabb, vagy pedig ha jól sikerül az angol érettségi, akkor az is egyenlő egy nyelvvizsgával? Így hallottam, nem tudom igaz-e.

Figyelt kérdés

2013. jan. 27. 16:13
 1/4 rémuralom ***** válasza:

Ha emelt érettségi teszel angolból, és az 60%-nál jobban sikerül, akkor megkapod a nyelvvizsgáért járó pontot, viszont az emelt érettségiért járót nem, ami szerintem logikátlan, mert emelt érettségiért sokkal több pont járna. De mindegy is.


Inkább tegyél nyelvvizsgát előzőleg, és menj emelt érettségire valami másból.

2013. jan. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 afonyaszirup válasza:
Hello, a középszintű angol érettségi semmiképp nem egyenlő egy B2-es középfokú nyelvvizsgával. Amikor én középsulis voltam (2006) az emelt szintű érettségit kiváltotta a B2 nyvizsga, nem tudom, így maradt-e. Nyelvoktatóként azt tanácsolom, ülj le a gép elé, tölts le érettségis és nyvizsgás feladatsorokat, abból kiderült nagyjából milyen szinten vagy angolból, azt választ először amire az adott időn belül rendesen fel tudsz készülni.
2013. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 rémuralom ***** válasza:
Nem maradt így, egymástól függetlenül kezelik az érettségit és a nyelvvizsgát, csak emelt érettségivel működik, és csak egy irányban. Tehát a 60% feletti emelt érettségiért jár a nyelvvizsgapont. Nyelvvizsgáért nem jár érettségi pont.
2013. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 2009-ben érettségiztem, és már akkor sem váltotta ki.


Tedd le külön a nyelvvizsgát. Sokkal jobban jársz.

2013. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!