Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolosok, mit jelent az...

Angolosok, mit jelent az "adden"? "Ich will deinen geburstag adden"

Figyelt kérdés
A nemet resze oke: "a születesnapodat akarom... (ige)"

#adden
2013. febr. 3. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért az angolosokat kérdezed? Az egy németszó (vagy arra gondoltál, hogy mivel angolból jön?)


hinzufügen (hozzáad/hozzácsatol)-nek a megfelelője.


[link]

2013. febr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, kb. arra: sztem nem nemet szo, csak a neten hasznalatos.

Köszönöm, tehat az illetö akarja tudni, mikor van a születesnapom, ha jol ertem?

2013. febr. 3. 16:22
 3/11 A kérdező kommentje:
Most olvasom: szamitogep zsargon. Na, ha ezek mind nemetnek szamitanak, akkor a nemet anyanyelvü, ugy a 40 evest meghalado korosztaly 80 %-a nem ismeri a sajat anyanyelvet :D
2013. febr. 3. 16:25
 4/11 anonim ***** válasza:
PONT annyira német szó, mint amennyire magyar az, hogy 'lájkolni'...
2013. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha testszik, ha nem; attól még magyar (idegen nyelvből átvett) szó a lájkolni. Persze tényleg eléggé szlenges és csak netes jelentésében értelmes (még).
2013. febr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem az eredetet kerdeztem. Azt szeretnem tudni, mit akar az illetö a születesnapommal (tudni, mikor van, meghivott lenni vagy mit?), mit jelent ez igy: "Ich will deinen geburstag adden"
2013. febr. 16. 15:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezed meg még egyszer

mit akar

2013. febr. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az adden jelentése hozzáfűzni.


Hogy ez alatt mit gondolt, nehéz megmondani, anélkül, hogy tudnánk a kommunikációs helyzetet.


Ilyenekre gondolok:

1) Valamilyen internetes/digitális naplón vagy társasági lapon be akarja adni

2) Sima naplójába akarja bevinni (bár akkor adden elég furcsa)

3) Csak hülyén kérdezte is szimplán csak a szülinapod érdekli


Mindenenesetre a lényeg ugyanaz: tudni akarja, hogy mikor van

2013. febr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ertem mar, akkor ezt a valaszolok eddig felreertettek: nem privat üzenetben kaptam, vagy chat-en!! Hanem ahogy kiirja a facebook, hogy pl. XY küld egy meghivast egy jatekra, ugyanugy kiirja, hogy XY küldi "Ich will deinen Geburstag adden". Nemet nyelvü gep, nem magyar, igy sokat mashogy ir ki.


Megvan az okom ra, amiert nem kerdezem meg az illetötöl, viszont fontos lenne tudnom. (Mert ha meghivatni akarna magat, akkor nem szep dolog töle, de akkor tudom, hogy hanyadan allunk... de ebbe nem akarok jobban belemenni, Ha csak a datum erdekli, nem lenyeges, en is latom az övet.)

2013. febr. 17. 17:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Annyira nem ismerem fb-t, de így rákerestem és találtam egy "Ich will deinen Geburtstag adden" nevű alkalmazást. Első ránézésre egy egyszerű születésnapi naplónak tűnik, szóval szerintem csak ebbe akarja felvinni a te szülinapodat is.
2013. febr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!