Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért kell ebben az esetben...

Miért kell ebben az esetben létigét használni az angolban?

Figyelt kérdés

Például:

A macska alszik. The cat is sleeping.

Ők itt laknak. They live here.


Az első mondat esetén miért kell az is/are-t használni, és a másodiknál miért nem?


2013. febr. 8. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Az első ez egy másik igeidő, és ez a szerkezete :D
2013. febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A macska éppen ebben a pillanatban alszik. Folyamatos jelen időt használsz.

Ők viszont általánosságban mondva, szokásszerű cselekvést folytatnak, vagyis itt élnek. Ez egyszerű jelen.


Folyamatos jelent tehát éppen megtörténő dolgokra alkalmazol, aminek a lefolyása éppen tart, de nem sokáig.

Egyszerű jelent pedig abban az esetben, ha folyamatosan ismétlődő dologról van szó (pl. hetente jár edzésre) vagy éppen egy hosszabb időn át fennálló valamiről van szó, pl. hogy "itt élnek". Nemcsak ebben a pillanatban.

2013. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és mivel más igeidők, máshogy kell a mondatokat összerakni.

folyamatos jelen időnél am/is/are + az ige ing-es alakja.

Egyszerű jelennél pedig csak a sima ige kell.

2013. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet kegyetlenségnek, cinizmusnak tűnhet, ha hiszi a kérdező, ha nem, erre a legjobb válasz nyelvtanulói szinten az, hogy MERT CSAK ÉS KÉSZ. Persze nyelvészetileg le lehet vezetni, hogy mik a mögöttes okok (írták is itt előttem), de az csak felesleges, plusz információ. Az angol kisgyerekek sem tudják, hogy miért-mikor kell létigét használni, meg mi az a folyamatos jelen, mégis jól használják.


Magyarul pl. miért van az, hogy szó"t", de ta"vat", vagy Ausztriá"ban", de Magyarország"on"? Foglalkozunk ilyen kérdésekkel, mikor magyarul beszélünk? Ugye, hogy nem.


Egy jó cikk, amely leírja, hogy miért nem jó, ha ilyeneken rágódunk és miért hátráltat minket az ilyen agyalás, túlanalizálás a nyelv tényleges, használható beszélésében:

[link]

2013. febr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Magyarul pl. miért van az, hogy szó"t", de ta"vat", vagy Ausztriá"ban", de Magyarország"on"?"


egyébként a többi részében nagyjából igazad van, de könyörgöm, miért kell pont ezeket kiragadni, mikor erre még magyarázat is van és tanultuk is nyelvtanból :DD

2013. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok:


Azért említettem ezeket, mert épp ezek jutottak eszembe. Azt nem mondtam, hogy nincs rájuk magyarázat, hanem csak azt, hogy az okok az utca emberének nem nyilvánvalóak, mégse keveri össze. Egy magyarul tanuló Nem tudom hol tanultátok, de nem része a közoktatási tanterveknek a vonatkozó magyarázat. Persze, akit érdekel, a neten utánaolvashat, de az emberek többségét nem érdekli a dolog ilyen mélységekben, csak használják öntudatlanul a nyelvet.

2013. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!