Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek a görög,...

Mi a véleményetek a görög, holland illetve portugál nyelvről?

Figyelt kérdés

Nagyon szimpatizálok e 3 nyelvvel, de csak az egyiket szeretném majd valamikor elkezdeni. Nem tudom melyik legyen. Mind3 tetszik, viszont a hollandnál félek, hogy az angol meg a német nem hogy segítene, hanem inkább belekavarna az egészbe, főleg a nyelvtanába, a görögről azt hallottam, hogy nagyon nagyon nehéz (nehezebb, mint egy német vagy francia), portugálról meg egyelőre szinte semmit sem tudok.


Angolból és németből van felsőfokú nyelvvizsgám, olaszul most tanulok, de abból is felsőfokú a terv, ha ez utóbbi meglesz, csak akkor állok neki a 4. nyelvnek.



2013. febr. 21. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha angolból és németből van felsőfokúd, akkor elsőre a hollandot választanám, mert sok a hasonlóság, utána pedig a portugált.


A 3 nyelvből nekem a portugál tetszik a legjobban.

2013. febr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Felsőfokú nyelvvizsga az oké, de a tudásod is felsőfokú? Ha csak éppen átmentél egy C1-en és/vagy azóta felejtettél/nem foglalkoztál vele akkor lehet, hogy jobb lenne, ha nem hollandoznál, mert tényleg mehet a németed kárára, illetve lehet, hogy a kettő keverékét fogod beszélni.


A hollandban is nagyon fontos a szórend, és nem teljesen olyan mint a németben.


pl hollandul ez teljesen ok mondat:


Ik zal nederlands moeten leren spreken.


Helytelen németül szószerint:

Ich werde Niederländisch müssen lernen sprechen.


igéknél


zullen = werden (nem sollen)

durven = wagen (nem dürfen) stb.


van ami hollandul sich-es (zich-es pontosabban), németül meg nem, vagy fordítva.


sokszor más igekötőket használ(an, auf, über, bei stb.)


Ha nagyon magabiztosan megy a német, akkor nem lesz gond, sőt. Az angol semmit nem zavar be. Sokan mondják, hogy az angol és a német keveréke, de aki ezt mondja az nem ismeri a nyelvet.

2013. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A görög nagyon jópofa nyelv, én azt választanám. Szép a hangzása, érdekes a hozzá kapcsolódó kultúra (számomra ez is alapvető szempont egy idegennyelv esetében), és a görög írás is nagyon érdekes (és szerintem nem nehéz).

A holland hangzása nekem nem annyira tetszik, viszont az angol és a német nekem sokat segít a megértésében.

A portugál kultúra és nyelv szintén nem annyira tetszik. Elvileg van némi köze az olaszhoz, így az olasz tudás segíthet benne, bár annyira nem állnak közel egymáshoz, mint a holland az angolhoz és a némethez.

Én egyértelműen a görögöt választanám.

2013. febr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én portugálul tudok olyan középszinten, és imádom azt a nyelvet, úgyhogy elfogult lesz a válaszom. Szóval én tuti azt választanám, mert az olaszhoz viszonylag hasonló, így könnyebben meg tudod tanulni, gyönyörű a hangzása, és a spanyol csak egy lépés tőle. Én most kezdtem el spanyolul tanulni, és villámtempóban megy a portugál miatt. Ja és az alapszavakat leszámítva a legtöbb ugyanúgy van, mint angolban, csak portugálos változatban:) Pl. demonstration-demonstracao (c-n és az a-n kis farkinca). Szóval nyelvvizsgás témákban könnyű dolgod lenne.
2013. febr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Apa tud görögül,idézem: ,,A betűkkel kell megküzdeni utána megy az" :D

A holland hasonlít a németre csak sokkal többet kell o-zni.

A portugál hasonlít a spanyolra, de a spanyol könnyebb.(állítólag)

2013. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!