Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tudnátok olyan online spanyol...

Tudnátok olyan online spanyol szótárt linkelni, ahol meghallgathatom a szavak kiejtését?

Figyelt kérdés

2013. febr. 23. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Igaz nem mindegyik szót lehet meghallgatni.


[link]

Itt anyanyelviektől hallgathatsz meg egy csomó szót.


[link]

Ha már sehogy sem találod a kiejtését, akkor ezzel is meg lehet próbálni, hangszóróikonra kattintva.

2013. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként a spanyol mennyire szabályos nyelv kiejtés szempontjából? Ha megtanulom az alapszabályokat, azzal már jól elboldogulok, és számíthatok rá, hogy jól ejtem ki a szavakat?
2013. febr. 23. 12:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak nyelvjárások, de nincs nagyobb különbség köztük, mint a magyar tájszólások között. Van néhány hang (főleg a sziszegőhangok, illetve az ll/y), amelynek többféle kiejtése lehet nyelvjárástól, beszélőtől, beszédstílustól függően, de ezeken hamar túl lehet lépni, ha már sokat hallottad. Olyan van még, ami kezdetben furcsa lesz, hogy a zöngés zárhangokat – b, d, g – magánhangzók között "lazán" ejtik (mint amikor valaki részeg és nem tud rendesen beszélni :D), de ez is csak Spanyolországban elég markáns, máshol nem annyira észrevehető (pl. magánhangzók között a [g]-t Spanyolországban úgy ejtik, mintha egy "raccsolt" [r] lenne, máshol sima [g]).
2013. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor bekészítek majd egy kis vodkát a tanuláshoz:D Egyébként tiéd az El Mexicano oldal, nem? Szuper lap, már néhány bejegyzést áttanulmányoztam. Én nyelvvizsgát szeretnék egyébként, ott meg gondolom, mint az angolnál az európai kontinens nyelvét részesítik előnyben, úgyhogy azt érdemes tanulni.
2013. febr. 23. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én szerkesztem. :) Szerintem teljesen mindegy, hogy melyik változatot tanulod meg, inkább az a fontos, hogy a sztenderd nyelv legyen, mert azt kérik számon. A lényeg, akármelyiket is tanulod meg (a latin-amerikai sztenderdet vagy az európait), hogy legyél következetes, ne keverd a kettőt. Nem sok egyébként a különbség köztük, de majd meglátod, inkább csak a kiejtés és az akcentus.
2013. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
wordreference.com szerintem a legjobb online szótár, ott meg lehet hallgatni spanyolul a szavakat. (magyar nincs benne)
2013. márc. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!