Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A SHALL kijelentő mondatban?

A SHALL kijelentő mondatban?

Figyelt kérdés

Segítség, totál össze vagyok zavarodva!

Ugyebár angolból úgy tanítják és hivatalosan úgy használják a Shall-t hogy csak kérdésben egyes szám első és többes szám első személyben, illetve nagyon hivatalos , régies szövegekben olvasható vagy extra nyomatékként. Jövő időre a will használatos, És állítólag "ki is röhögnének az angolok", ha a will helyett használnánk...

Na mármost...

Egy ausztrál és egy USAbéli angol anyanyelvű barátom RENDSZERESEN használja kijelentő mondatban, pl:

I shall see him tomorrow..

I shall visit my parents, stb...

és mikor ezt megemlítettem nekik még furán néztek rám, hogy miért furcsa ez?

Na most ez akkor hogy van? Minek mondják a nyelvtanárok azt hogy ne használjuk, mikor az anyanyelvűek mindennaposan hasnálják?


2013. márc. 12. 18:49
 1/9 A kérdező kommentje:
tehát ők a will helyett simán használják. ja, és rákérdeztem az ausztrálnál, hogy a kettő között (will vs shall, ugyanazzal a mondattal) mi a különbség ha használja, de nem tudta megmondani.
2013. márc. 12. 18:51
 2/9 anonim ***** válasza:
A mi angoltanárunk is használja (főiskola);pl. I shall give you something stb.
2013. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nyelvtanár vagyok, és még sose hallottam, hogy nem lehetne használni...ugyanaz, mint a will, de ténylEEg ritkábban használatos.
2013. márc. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hmm... hát ez érdekes :)konkrátan az angol nyelvtan 0-z ig című könyvben olvastam meg még néhány könyvben, ezért... akkor most merjem használni?
2013. márc. 12. 19:24
 5/9 anonim ***** válasza:
nekunk suliban az egyik nyelvtan tanar (aki a jobbik) azt mondta, hogy bar helyes a shall alak kijelento mondatban, de annyira nem jellemzo a hasznlata szoval hasznaljuk a willt. a masik azt mondta csak kerdo mondatban hasznaljuk. de eszreveteleim szerint tenyleg inkabb a felajanlasokban szoktak tobbet hasznalni. es szerintem brit angol teruleteken annyira nem elterjedt a hasznalata, de pl usa angolban igen.
2013. márc. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igen, én vagyok a nyelvtanár, Angliában élek. nem igazán használják (hallottam már, de ritkán, nem ez az általános), szóval használhatod, helyes, de ritka.
2013. márc. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi
2013. márc. 12. 22:32
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ugyebár angolból úgy tanítják"


Csak a kérdezőnek tanítja így a tanár. Semmi ilyen megkötés nincs, hogy kijelentőben ne mehetne. Milyen alapon ne mehetne? Mert a Blikkben olvasta? Mehet kijelentő módban is a shall, ha épp ott kell nyomatékosítani. Mondjuk átlagos nyelvtanulónak nagyon nem ajánlom, hogy shallezzen: nagyon avítt forma és csak egyel több hibalehetőség, hogy nem megfelelő helyen süti el, vagy szerencsétlenül jön ki a dolog. A 21. századot éljük, tessék helyette will-t használni, abból baj nem lehet, ha a shall helyett willt mondunk, fordítva sülhet el rosszul. Ha esetleg eljutunk egy nagyon magas szintre angolból, felsőfok fölé, anyanyelvi szint közelébe, akkor esetleg elő lehet venni nyomatékosításra. Addig meg csak elég passzívan felismerni és aktívan mindig shallt használni helyette.

2013. márc. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*aktívan mindig a WILL-t használni helyette. Fránya elírás, szerkeszteni meg nem lehet.
2013. márc. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!