Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Alap angol nyelvtudásom van....

Alap angol nyelvtudásom van. Mennyi idő kell egy angol nyelvkörnyezetben, hogy megtanuljam a nyelvet?

Figyelt kérdés
Persze nem anyanyelvi szinten erről nem is álmodok hanem általánosan, hogy ne legyen gondom vele. Itthon magamtól tanulgattam és rengeteg filmet nézek angol nyelven sőt, híradásokat is, hangosan olvasok, tudom az összes igeidőt és kifejezéseket...(Szorgalmasan végignyálaztam mert tanárra nem volt pénzem sajnos) Szóval érdekel is a nyelv, és szeretem, régi nagy álmom ennek a tudása, de vajon Angliában mennyire tudom felpumpálni majd arra a szintre, hogy egy angol emberrel ne legyenek nyelvi gondok ha beszélgetni kell vele? Nagyon kíváncsi vagyok mit gondoltok...Köszi!

2013. márc. 13. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Én suliba 8 évig tanultam angolt. Érettségi után, több évig nem használtam, rengeteg dolgot elfelejtettem.

Tavaly újra előszedtem a könyveim és rájöttem, hogy bizony nem egyszerű frissíteni a tudásom, mert közel sem azon a szinten vagyok már, ahol abbahagytam.


Konklúzió: fél éve próbálom visszahozni az angol tudásom, egyelőre még nem tartok azon a szinten sem hogy be merném vállalni a középfokú nyelvvizsgát.

2013. márc. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én 14 évesen költöztem Angliába, előtte már tudtam egy kicsit, szóval tudtam beszélni az emberekhez, de a nyelvtanom/szókincsem/kiejtésem persze egyáltalán nem volt tökéletes.

1 év után már nagyon jól ment, de minden nap sokat fejlődtem. Az a lényeg, hogy ne félj angolul beszélni, nem baj, ha nem tökéletes, hidd el, az angolok hozzá vannak szokva, és segítőkészek lesznek.

2013. márc. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy költöztem ki Amerikába, hogy szinte semmit nem tudtam angolul, és 1 év alatt úgy belejöttem, hogy folyékonyan beszéltem és mindent megértettem, mondhatnám perfekt angolos lett belőlem.
2013. márc. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ez tőled és a környezettől függ! De itt tudsz mindennap gyakorolni, van hallás utáni szövegértés is, stb.: [link]
2013. márc. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lolka&bolka ***** válasza:

A korod és a fogékonyságod függvénye.


A lányom 23 évesen töltött egy évet Genfben jó angol és alap német nyelvtudással, és kiválóan megtanult franciául, amit viszont nulláról kezdett.

2013. márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat és igazából szabadon tanulom az angolt...tehát senki nem erőlteti és élvezem minden szavát és mondatát a nyelvnek. Igen, azt is mondhatnám végre örömmel ülök le és tanulom bár hibázok még sokat, de ez nem tör le engem. :) Ezerszer jobb dolognak tartom mint pl a diszkóba járni...mondjuk már 27 éves vagyok...
2013. márc. 14. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!