Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A németek a "Band" (banda,...

A németek a "Band" (banda, együttes) szót hogy ejtik? Bánd vagy bend?

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Bánd, de rövid á-val.
2013. márc. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Angolul hogy ejtenék a németek?
2013. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

der Band - kötet - "bánd"

die Band - együttes - "bend"

das Band - szalag - "bánd"

2013. márc. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na most akkor továbbra is áll a kérdés, hogy bánd vagy bend? Mindkétféle választ kaptam.

Egyébként én is úgy gondolom, hogy bend-nek ejtik. Azért írtam oda, hogy az együttesre gondolok, mert ahogy az utolsó válaszoló is írta, több jelentése is van. Amikor egy bandára értik, akkor szerintem bend, ha kötet vagy szalag, akkor pedig bánd, de nem vagyok ebben biztos. Egyébként 2. válaszoló, regneteg szó van a németben, ami angol eredetű, és angolul is ejtik ki.

2013. márc. 14. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:

(Dél) Németországban élek, a band-et, mint angol eredetű szót bendnek ejtik. A másik két "band" valóban rövid á-s.


Az angol jövevényszavak ejtésmódja jellemzően megmarad a németben, ugyanúgy mondják sokszor, hogy "cool", "sorry", de egyéb, a nyelvbe már német szóként beépült szavakat is angolos ejtéssel mondanak: baby, boss, beamer, image, make-up, stb.

2013. márc. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!