Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik szebb szláv nyelv?...

Melyik szebb szláv nyelv? Horvát - Ukrán - Szlovák?

Figyelt kérdés

A 3 körül. Csak ez a 3 érdekelne.

Melyik szebb? Nyelvtana melyiknek egyszerűbb?

Turisztikai szempontból melyik jobb?


Stb.


2013. márc. 24. 21:47
 1/8 A kérdező kommentje:
*közül (körül helyett)
2013. márc. 24. 21:48
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én a szlovákot mondanám, de nem biztos.
2013. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Turisztikai szempontbol en a horvatra tippelek, mert sztem a tengerpart nagyobb tömegeket vonz, mint minden mas.
2013. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A horvát a legegyszerűbb mind nyelvtanra, mind kiejtésre. A szlovák nyelvtana elég szivatás. De jó nyelv mind a három ;)

Hogy melyik a szebb, vagy melyik a hasznosabb, ezek már kevéssé megválaszolható kérdések. Melyik szebb, azt te döntöd el, hallgass meg belőlük youtube-on :)

Melyik hasznosabb... horvátot mondanám én is talán, de tényleg ez nem egy jó kérdés (már bocs), minden tudás hasznos. Ha megtanulsz ukránul, már csak egy lépés az oroszhoz, ha horvátul, akkor meg fogsz érteni szerbül is, szal elég nagy területet le tudsz fedni vele.

Ne erre alapozva kezdj el tanulni egy nyelvet. Akárhogy is, jól fogsz járni vele.

2013. márc. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Turisztikai szempontból tényleg a Horvát...Ukrajnában ilyen szempontból talán a Krím a legjelentősebb, de oda orosz nyelvtudás kell, ahogy a legtöbb más helyre is. Ahova kell az ukrán, az pl. Lviv.

De amúgy szerintem az ukrán a 3 közül a legszebb, és a kiejtése sem túl bonyolult. Az oroszhoz annyira nem hasonlít, mint amennyire gondolják a legtöbben, irodalmi ukránnal inkább a szlovákot és a belaruszt fogod megérteni. Oroszul viszont ha kimész Ukrajnába, úgyis megtanulsz; az ukrán csak az ország nyugati felében a fő nyelv, az ország egyes részein meg (pl. én Kárpátalján hallottam sok ilyet) sokan konkrétan nem is ukránt, hanem amolyan orosz-ukrán keveréknyelvet beszélnek.

A nyelvtan szerintem nem vészes. Szokták riogatni az embereket, hogy 7 főnévragozási eset van, 3féle jövő idő, stb, de nem kell megijedni tőle.

No de bármelyik nyelvet is válaszd, sok sikert hozzá! :)

2013. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kini :)) ***** válasza:
Én szeretem a szláv nyelveket nagyon. Turisztikai szempontból a horvát és az ukrán a jobb, de szerintem a szlovák a legszebb. :)
2013. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Semelyik!
2013. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szlovák, és ha megtanulsz szlovákul akkor a cseh nyelvet is fogod tudni a horvátot meg azért megfogod valahogyan érteni :)
2013. jún. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!