Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Anglia vidéki városában...

Anglia vidéki városában szeretnénk költözni. Szakácsként mennyi esélyem van egy konyhai kisegítő állásra és milyen keresetre számíthatok (nettó)?

Figyelt kérdés

Angliába megyünk dolgozni Júliusban.Nekem szakács a szakmám, ez kint sokat nem ér, szóval beérném egy konyhai kisegítővel is.Angolul megértetem magam és a párom is kb.Neki nincs szakmája, eddig gyárban dolgozott betanított munkásként.

Mennyit kereshetünk nettó?

Átlagban mennyi a nettó minimálbér Angliában ha vidéken élsz?Mennyit lehet félretenni havonta, takarékos hozzáállással, pénzszigorral.2-3 évet tervezünk, ha jó tovább is maradnánk.Bár ahogy hallom döglődik a külföldi munkapiac is.De ismerősöm kitart amellett hogy még aki akar találhat rendes munkát.Ő 5 éve lakik kint, jól érzi magát és haza sem akar már jönni.

Örülnék a hasznos tanácsoknak, vágyom egy kis levegőváltozásra.Szeretem Magyarországot, de kicsit jó lenne elmenni innen.


Köszönöm a válaszokat.Ne fogjátok vissza magatokat.



2013. ápr. 23. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudod UNIOssá tenni a szakmádat? Nekem is van szakácsszakmám és mi kérhettünk hozzá egy papírt, ami arra jó, hogy Angliában, Németországban, meg még pár országban elfogadják. Ez mondjuk felnőttképzéses, nem tudom, hogy középsulissal mit lehet kezdeni, de mindenképp járj utána, mert fizetésben nem mindegy.
2013. ápr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ehhez kell plusz sulit tenni vagy vizsgát?Vagy csak kérvényezni kell egy papírt?

De szakácsként nem tudnék kint dolgozni, mert tapasztalatom nem sok van sajnos.Így max kisegítő (kitchen porter) lehetek szerintem.Később talán lehet előrelépés.Egyenlőre beérném ezzel is. :)

2013. ápr. 23. 19:41
 3/3 anonim ***** válasza:

"Nekem szakács a szakmám, ez kint sokat nem ér"


Már miért ne érne? Lemaradtam valamiről? Nehogy már a szakács szakma mindjárt diploma legyen és külön el kelljen ismertetni, meg az ENSZ főtitkárral is aláíratni, különben csak konyhai kisegíteni lehet vele. Kint talán fémet meg fát esznek élelmiszerek helyett? Vagy a magyar víz máshogy forr, az angol fakanál meg másképp kever?


Nem igaz, hogy egy angol munkáltatónak nem elég az, hogy van róla valami papírod. Ha meg úgyse tudsz főzni, akkor úgyis 5 perc alatt kiderül, hogy nem tudod csinálni, aztán lazán kirúg, akkor sem veszt sokat, ő helyben van, talál 20 másik palimadarat, aki kevesebbért gürcöl, mint az ottani angolok. Most a titkosszolgálattal nem akar ellenőriztetni? Ugyan már!


Persze azt elhiszem, hogy kint valamennyire mások a kajatrendek, de azért csak nem annyira, hogy magyar szakács tudását 0-nak vegyék, akármilyen intézménybe is szerezte a képesítését meg a gyakorlatát. Pláne, mikor már az angolok is esznek mindenféle nemzetközi kaját.

2013. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!