Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire különbözik az Angliáb...

Mennyire különbözik az Angliában beszélt angol és az Amerikában beszélt angol?

Figyelt kérdés

Most készülünk kiköltözni Angliába, alapfokon vizsgáztam angolból és majd később szeretnék átmenni Amerikába. Azt hallottam, hogy a két országban beszélt nyelv hiába ugyanaz mégis más. Ez igaz? Mennyire különbözik? Mennyire nehéz átállni egyikről a másikra?

Vagy inkább csak az akcentus az, ami miatt másnak tűnik?



2013. ápr. 29. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én amerikai angolt beszélek, azt viszonylag jól. A múltkor a kezembe akadt egy brit angol nyelvű film. Eleinte vért izzadtam vele, nagyon nehezemre esett megérteni, de a film során idővel hozzászoktam, "ráállt az agyam".

Legfőképpen a kiejtés más, de az nagyon. Van pár kifejezés, amit máshogy használnak, pl. az amerikaiak nem értik meg, hogy a lakásra gondolsz, ha a "flat" szót használod, mert őnekik a lakás "apartement". Az eltérő kiejtés a legfőbb különbség, a néhány kifejezésbeli különbséggel könnyebb megbirkózni.

2013. ápr. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor majd igyekszek mindkettőbe beletanulni:)
2013. ápr. 29. 16:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol vannak szavak, kifejezesek, amik mast jelentenek mindket orszagban, de osszessegeben megertik egymast.

Amugy nekem eleinte nehez volt az angol akcentus, nehezebben allt ra a fulem, ellenben az amcsi filmeket jobban megertettem.

2013. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én amcsi filmeket nézek, azokat egész jól megértem. Nagyon kíváncsi leszek, hogy milyen lesz kint, hogy szokom majd meg.
2013. ápr. 29. 16:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsan meg fogod szokni, ezért nem kell aggódni.
2013. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 beglerbég ***** válasza:
Melyik videkre mesz? Mert lehet, hogy tudok akkor kuldeni par videot a helyi akcentussal.
2013. ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Northampton nevű városkába megyünk.
2013. ápr. 29. 22:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiejtesben velem felfedezni a legtobb kulonbseget. Persze van sok szo, amit maskepp hasznalnak de en peldaul eltem 3 evet Londonban (ott is tanultam angolul) es eleg jol megszoktam a kiejtest. Skociai ismerosoknek koszonhetoen oket is eleg jol megertettem.

Aztan Amerikaba koltoztem es eltelt jopar ev, es a minap neztem a Sweeney cimu angol filmet, amiben ugynevezett "cockney" akcentus van es nagyon merges voltam, hogy a felirat hianya miatt a filmnek a felet nem ertettem :(


Hamar belejossz ha sokat hallod az angolt, ami a szavakat illeti, annak meg utanajarhatsz a neten. Pl:


British/American


Garden - Backyard

Jelly - Jello

Jam - Jelly

Crisps - Chips

Sweets - Candy

Biscuit - Cookie

Motorway - Freeway

Car Park - Parking Lot

Holiday - Vacation

Maths - Math

Nappy - Diaper

Trainers - Sneakers

Tights - Pantyhose

Knickers - Panties

Trousers - Pants

Alcohol - Liquor

Chemist - Drugstore

Anti clockwise - Counter clockwise

Lead - Leash (kutyaporaz)

Footpath - Sidewalk

Tap - Faucet

2013. ápr. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 beglerbég ***** válasza:
100%

Rendben, sikerült találnom hanganyagot. Hármat is, mindegyik Northampton környékéről.:


[link]


[link]


[link]


Amúgy, ha valakinek kell regionális hanganyag, akkor erről az oldalról tud szerezni.:

[link]

2013. máj. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. máj. 1. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!