Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A lengyelben mikor hogyan...

A lengyelben mikor hogyan kell ejteni az ie kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Mert pl.

chcieć - i-nek ejtik

dziecko - az i-t nem jetik, csak az e-t (az i lágyít)



2013. máj. 5. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez inkább személyfüggő, pl. hogy ki melyik tájegységről származik. Mikor én kezdtem tanulni a lengyelt, engem is zavart, hogy össze-vissza ejtik. Egyszer megkérdeztem egy lányt, hogy a pénzügyminiszter miért dzsinkujét mond dzsenkuje helyett, és csak annyit mondott, hogy hát vannak emberek, akik nem képesek normálisan beszélni...

Amúgy én a chiećt még sosem hallottam hcsicsnek, pedig elég sokat voltam már lengyelek között.

2013. máj. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az i amennyiben "lágyítható" mássalhangzó (s,z,dz,c,n) mögött van akkor úgy kell kiejteni mintha a lágy verziója lenne (ś,ź,dź,ć,ń). Egyéb mással hangzók mögött viszont az "i" "j"-nek ejtendő, pld. biuro->bjuro, pierogi->pjerogi. És valóban néhány tájszólásban, szlengben szeretik elhagyni az "e" betűt, de azért a hétköznapokban ez nagyon ritka .
2013. máj. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!