Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan gyakorolhatnám itthon...

Hogyan gyakorolhatnám itthon a nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés

Angolul és németül beszélek középszinten, és szeretném itthon is gyakorolni a nyelveket. Próbáltam már azt, hogy szavakat írok ki cetlire, meg is maradt bennem pár szó, de ez olyan uncsi :( Idézetes képeket szoktam nézegetni ilyen nyelveken, ez mondjuk sokat segít. Szívesen olvasnék valamilyen angol/német weboldalt, vagy szívesen töltögetnék ki online feladatokat (amit nem kell nyomtatni ugye). Ha van még valakinek valamilyen jó tippje, azt szívesen fogadom. Köszönöm :)


16/L



2013. máj. 7. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Angol: van egy 5 perc angol című oldal, nekem nagyon tetszik.
2013. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 rajcziz ***** válasza:
100%
Olvass újságokat az adott nyelveken, nézz filmeket/sorozatokat az adott nyelveken, hallgass rádiót az adott nyelveken (lehetőleg ne tisztán zeneit, hanem beszélgetőset), keress chatoldalakat, ahol anyanyelvi használókkal beszélgethetsz.
2013. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 beglerbég ***** válasza:
100%

Ha a beszélgetést szeretnéd gyakorolni, akkor a mormonok szoktak tartani nyelvórákat. Ingyen. Ráadásul L1-es beszélők, szóval az egyik legkézenfekvőbb nyelvgyakorási lehetőség.


(Igaz, hogy megpróbálnak majd megtéríteni, de tapasztalatom szerint nem tolakodóak.)

2013. máj. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt olvashatsz németül. Minden mennyiségben!

2013. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)


Az 5 perc angolt lájkoltam már Facebook-on, és így mindig dobál ki új képeket idézetekkel, szöveggel, amiket fordítgathatok :)

Aztán WeHeartIt-on is szoktam nézegetni az idézetes képeket.


Chatoldalakat próbáltam már keresni, nem nagy sikerrel sajnos :/


Beszélgetős mormonok? Mi? :D Erről még nem hallottam...


Ez az oldal jónak tűnik, köszi utolsó!


Egyébként találtam közben egy jó oldalt:


szokincsfejleszto.hu -- én itt csináltam pár csoportot, és tök jó szórakozás nekem :)

2013. máj. 7. 23:09
 6/9 beglerbég ***** válasza:

Pedig vannak. Mindig fehér ingben lófrálnak, kaján vigyorral az arcukon, úgyhogy könnyű őket kiszúrni.

Itt egy minta: [link]


Leggyakrabban a Fő utcákon lehet velük találkozni, fényes nappal.

2013. máj. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Beglerbég!


Tényleg, én is láttam ilyeneket, de fogalmam sem volt, hogy kik ők igazából. És nem is tudtam, hogy miért ingyenes a beszélgetés velük.


Jó képet linkeltél be. :D


:D

2013. máj. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De cuki ez a mormon :D :D :D De komolyan... nem véletlenül nem találkoztam velük, hiszen falun lakok... Pesten szoktak járkálni?
2013. máj. 9. 21:28
 9/9 anonim válasza:

- olvass könyveket/újságokat az adott nyelven

- nézz filmeket eredeti nyelven, esetleg felirattal

- levelezz külföldi emberekkel ( interpals.net)

- telefonon/tableten stb. állítsd át a nyelvet angolra/németre

- tanulj meg minden nap 10 új szót

- próbálj meg a barátaiddal angolul/németül beszélgetni

- próbáld meg youtube-on fejben lefordítani a dalszövegeket magyarra

- nézz angol videókat


:)

2013. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!