Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mind a 3 fajta írásmódot meg...

Mind a 3 fajta írásmódot meg kell tanulni?

Figyelt kérdés
Neki álltam japán nyelvett tanulni,ott pedig tudjuk,hogy 3 fajta írásmód van: kanji,katana és a hiragana.Elég az is,hogy megtanulom a hiraganát (ami eddig a legeggyszerűbbnek tűnt xd)vagy a többi 2 is meg kell tanulnom,hogy letudjam írni a szavakat?

2013. máj. 8. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem rég volt egy kérdés, hogy melyiket mikor kell használni; ha azt elolvasod, akkor elég egyértelmű szerintem, hogy igen.


Írni hiragana-val is lehet, nehézkes azt megérteni (bár nem annyira vészes, ha hagysz szóközöket, de ettől függetlenül sok homonímet a kanji választ el), de megértik azért.


Viszont lényegiben sehol se fogsz találni kanji nélküli japán szöveget (persze gyerekeknek, tanulóknak van, de ez nagyon elhanyagolható százalék).


A szóban forgó kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

2013. máj. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

meg kell tanulni mind hármat...


persze csak hiraganával is leirhatsz mindent, csak éppenséggel hülyének fognak nézni (csak hiraganát kb az első két osztályban használnak)


a kanjikból nem kell mindent megtanulni, viszont elöször a hiraganát és katanát el kell sajátítani.. a kanjik pedig be vannak rendszerezve hogy xy szintű vizsgához melyeket kell tudni (a napok,hónapok stb kanjik alapok)


tudom ajánlani ezt az oldalt:

[link]

2013. máj. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jaj szegény fejemnek >.< köszönöm a vàlaszokat, az utòbbi oldalon már jàrtam hasznosnak is bizonyul.Egy kérdésem lenne még,mégpedig az,hogy mennyi ideig tart. kb a 3 íràsfajta megtanulàsa,memorizàlàsa?
2013. máj. 8. 21:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ugyebár hiragana és katakana, azok szótagírások. Memorizálni akár egy hét alat is lehet, mondjuk szerintem olyan hónap két hónap, ha gyakran használod, mire úgy tényleg belejösz és olyan gyorsan tudsz írni, mint latin betűkkel. Szóval ez egyáltalán nem vészes.


Kanjikból, hát, mondjuk vegyük a japánoknak iskolában kötelező 2136, azt ők 9 évig tanulják. Szerintem viszonylag intenzív, de iskola mellett is tartható sebességgel olyan 2-3 év. De amúgy ez tényleg attól függ, hogy te milyen sebességgel haladsz. Vannak azért a 2135 közt olyanok, amiket ha nem tudsz nem halsz bele.

2013. máj. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ
2013. máj. 9. 16:10
 6/6 anonim ***** válasza:

hátin a hiraganát kezdtem el tanulni, ott egy szótag memorizálása nekem egy a/4es oldal volt... ugy csináltam hogy mindig irtam egy oldalt, de az előzőnapiből egy felet, az azelőttiből egy negyedet, végül a régebbiekből már csak egy egy oszlopot..


a kanjit lesz a legnehezebb tanulni, főleg azért mert ott egy egy jel egy egy fogalmat/szót jelöl

2013. máj. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!