Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet tanulni az...

Hogyan lehet tanulni az Effortless English anyagokból?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt olvastam, hogy ennek a kurzusnak a lényege, hogy nem használnak semmiféle segédanyagot az angol történet szövegén és az mp3 hanganyagon kívül, és hogy így is el lehet sajátítani a nyelvet (ezt nem igazán értem, hogyan gondolják!!!!??? ha egyáltalán helyes infót találtam róla...) Ha tartozna hozzá videó, akkor más lenne, az alapján tényleg meglehetne tanulni valamilyen szinten, hiszen mutogathatnak kézzel-lábbal, gyerekkorunkban is így tanultuk a nyelvet..., de videóanyagot nem találtam. Nem én!:) Lehet, más igen.

Szóval ha valaki ismeri ezt, felvilágosítana a részeiről, felépítéséről, arról, hogy kiknek szánják, és arról, hogyan működik ez, vagy legalábbis mit állítanak róla?

Előre is köszönöm...!


2009. okt. 2. 01:58
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia,


Helyes infót kaptál róla, de való igaz, hogy egy minimális angol tudást igényel. Ezt nulláról nem lehet elkezdeni, hisz magyar szót nem fogsz hallani benne. Egy gyenge alapfokú tudás elég lehet a kezdethez.

A lényege, hogy fogsz hallani egy kb 1,5 perces (eleinte egy nagyon egyszerű, bugyuta) történetet.

Ezután lesz egy hanganyag az „ismeretlen” (tudom, ez szubjektív…) szavakról, kifejezésekről (Vocabulary). Angolul körülírja, hogy mit is jelent az adott szó, vagy kifejezés (10-15 perc)

Majd kérdéseket fog feltenni a történetből, amit meg kell válaszolnod (ő is válaszol rá – ez is kb egy 15-20 perces hanganyag).

Ezután szintén kérdéseket fog feltenni, de olyanokat is, amikről nem volt infó a szövegben, ilyenkor is válaszolnod kell (bármit, amit gondolsz; itt is megadja ő is a válaszokat – ez is kb 15 perc).

Valamelyik leckéknél van (azt hiszem level 2-től) ún. Point of view lesson is, itt az eredeti sztorit mondja el, de különböző igeidőkben (ez ki is hagyható, ha nagyon nem ízlik )

Valamint (szintén level 2-től) van egy hanganyag (Commentary), ez egy kis okfejtegetés a történettel kapcsolatban…

4 szintje van (ez kb 37 sztori). Mindegyiket egy héten keresztül minden nap meg kell hallgatni (hogy tényleg a könyöködön jöjjön ki ), szóval ez egy bő féléves elfoglaltság, de extra időráfordítást nem nagyon igényel, mert hallgathatod munkába/suliba jövet menet…

Szerintem nem rossz… (ja és természetesen pdf-ben is megvannak a leckék, ha esetleg szótározni kellene)

Sok sikert!


Gabor

2010. jan. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
elnézést, csak azért írok ide, hogy megtaláljam ezt a kérdést legközelebb is (mármint a módszert)
2010. szept. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Kipróbáltad azóta? Mik a tapasztalatok?


Én pár hónapja találtam rá erre a módszerre, az Effortless English-PowerEnglish-t használom (Van egy pár videó is hozzá). Szerintem érdemes használni, úgy érzem, hogy sokat fejlődött a hallás utáni szövegértésem. A hanganyagok jó minőségűek. Egyszerű, érthető mondatokat használ, vannak hozzá text fájlok is.

2011. aug. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!