Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a "glorified smog"...

Mit jelent a "glorified smog" kfejezés?

Figyelt kérdés

Példák szövegkörnyezetben:

If he finds any non state approved aftermarket parts he can then send you to a referee station, which is basically a glorified smog station.


It's a pretty common thing for them to go. It circulates exhaust gas back into the fuel intake. They say hotter air is better for combustion but basically its a glorified smog device.


In california, engine swaps have to be certified as legal if you don't want to sweat tickets from the CHP, so you have to go to the referee and do a glorified smog test. The ref basically does a smog test and then visually compares everything in your engine bay to what the original car would have.


Nem hiszem, hogy a nyer "megdicsőült füst/szmog" helytálló lenne.



#kifejezés #glorified smog
2013. máj. 26. 20:55
 1/3 doracell ***** válasza:
100%

Az tuti, hogy nem a 'smog'-ra vonatkozik, hanem az egész névszói szerkezetre, tehát az elsőnél a smog station-re, a másodiknál a smog device-ra, a harmadiknál a smog test-re.

Találtam még olyat is a neten, hogy glorified injector cleaner, a jelek szerint mindig valami motorok környezetvédelmi rendberakása körül jönnek elő, nagyon úgy tűnik, h valami besorolás lehet, mert olyat is találtam, hogy star smog check és glorified smog check. Tehát mondjuk egy- ill. két-, háromcsillagos, ilyesmi.

2013. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A "glorified" az egy olyan kifejezés amit olyan dolgokra mondanak melyek sokkal rosszabbak mint amik valójában.


PL : Ronaldo is not a good player, he is just a glorified ball boy.


Ronaldo nem egy jó játékos csak egy istenitett labdaszedo fiú.


Nem tudom... igy értheto?

2013. máj. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja, tiszta, valami hasonlóra gondoltam én is. Köszönöm!
2013. máj. 28. 15:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!