Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy forditanad magyarra:...

Hogy forditanad magyarra: statement of rules on which a subject of study is based?

Figyelt kérdés

Ez a theory szo angol meghatarozasa. Ertem mit jelent de nem tudok jo magyar forditast a statement of the rulesra es a subject of studyra. Le tudja valaki forditani hogy magyarosan hangozzon?

Koszi


2013. jún. 4. 14:22
 1/5 doracell ***** válasza:

Azon szabályok / elvek összefoglalása / összessége, amin egy (adott) tudomány(ág) alapul.

Persze ezt sokféleképpen lehet még tovább variálni, de alapvetően erről van szó :)

2013. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A statement az nem osszefoglalast jelent. A subject of study se tudomany ag. Azon szabalyok megallapitasa amin egy tanulmany temaja alapszik.... A subject of study jo igy? A statementet pedig en csak allitas ertelemben hasznaltam. Nem identification kene legyen? Vagy rosszul forditom. A szotarban nem talaltam mast ami szamomra oda illik.
2013. jún. 4. 14:58
 3/5 doracell ***** válasza:
100%

Statement lehet nyilatkozat, kinyilatkoztatás, ilyen értelemben gondoltam az összefoglalást, mert magyarul szerintem ez hangzik jól.

Subject of study persze sok minden lehet, de tipikusan ha a tanulmány / kutatás tárgyára / témájára vonatkozna, akkor lenne névelője (pl. the subject of a study)

Névelő nélkül lehet (egyetemi) (tan)tárgy, tudomány(ág/terület). Nézd meg pl. ezt a linket:

[link]

Itt egyértelműen erről van szó.

A másik, hogy most kikerestem a theory általános definícióját itt:

[link]

A 3. jelentést nézd:

the general or abstract principles of a body of fact, a science, or an art <music theory>

Itt is egyértelműen tudomány(ág)ról van szó.

Persze a te szövegkörnyezetedet te ismered jobban :)

2013. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Azon szabalyok megallapitasa amin egy tanulmany temaja alapszik"


Mielőtt ezt a mondatod elolvastam, pontosan ugyanígy fordítottam le, szerintem ez jó

2013. jún. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Meggyoztel :-) koszi
2013. jún. 4. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!