Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy kell ejteni Mark Zuckerbe...

Hogy kell ejteni Mark Zuckerberg nevét?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy kell helyesen kiejteni Mark Zuckerberg (Facebook megalkotója) nevét. Több módon is hallottam már, nem tudom melyik a helyes. A gyakrabban használt a ,,Márk Cukkerberg", a másik változat a ,,Márk Zákörbörg". Melyik a helyes?

2013. jún. 4. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Mark Zakörbörg

a "cukkerberg" németes változat, viszont ugye amerikairól van szó...

2013. jún. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
szerintem mivel amerikai emberrol van szo, hiaba van nemetes neve, az amerikai valtozat, vagyis a zakorborg lesz a nyero.
2013. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%
A facebook-ról készült filmben is a másodikat használják végig.
2013. jún. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Egyértelműen zakörbörg. A neveket mindig úgy, vagy ahhoz közelítően kell ejteni, ahogy a viselőjük ejti. Nincs helye olyasfajta okoskodásnak, hogy a neve ilyen vagy olyan eredetű, ezért így vagy úgy kell ejteni, hovatovább a viselője maga is "rosszul" ejti.
2013. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!