Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van itt valaki olyan elvetemül...

Van itt valaki olyan elvetemült hogy csehül vagy szlovákul tanulna?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi vett rá, melyiket a kettő közül és miért, illetve hogyan tanulod/tervezed hogy megtanulod?

2013. jún. 6. 22:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm Felvidéken lakik, ezért egy időben valóban felötlött bennem az ötlet, hogy megtanuljak szlovákul, mivel (főleg a mi generációnkba már) sajnos nem mindenki beszél magyarul...

Viszont elég hamar feladtam, mert nemcsak hogy nehéz nyelv, egyszerűen kiráz a hideg tőle... Olyan szavak pl. hogy zmrzlina, krk, meg ilyenek... nemhogy csúnyák, de kiejteni se tudom őket!!

2013. jún. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Miért elvetemült az, aki egy szomszédos ország nyelvét meg akarja tanulni?

Ha a magyarok egyetlen olyan idegen nyelvet sem tanulnának meg, amelynek népével a történelem során valaha konfliktusunk volt, akkor tényleg nem maradna más, csak a rovásírás.

2013. jún. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
:D nem kell mellreszívni a kérdést
2013. jún. 7. 05:50
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

Az elvetemült ebben az értelemben gondolom a mindenre elszánt szinonimája.


Akkor szokták mondani, ha valaki nagyon nehéz feladatra adja a fejét.


Ha lenne lehetőségen, én igen, tanulnám.

2013. jún. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%
Megtanulhatatlan, 30 évem ment rá, hiába, Szlovákiában élek.
2013. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Olyan elvetemült vagyok, hogy ide születtem, úgyhogy nem volt választásom :D 19 évesen elég jól beszélem, de korántsem tökéletesen. A szlovák nehéz nyelv. Nem mondom, hogy rossz, de egy magyar anyanyelvűnek egy teljesen idegen világ, nehezen áll rá az ember szája.
2013. jún. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%
Hát, néha nagyon elméleti szinten már kacérkodtam a gondolattal, egyszerűen azért, mert az összes környező ország (ok, 2 kivételével) valamilyen szláv nyelven beszél, és vonz a gondolat, hogy legalább alapszinten meg tudjam magam értetni. Amúgy leginkább a cseh érdekelne:)
2013. jún. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én Felvidéken lakom, és sajnos Szlovákián is. 21 éve tanulom a szlovák nyelvet, még mindig alapszinten vagyok, ilyen zmrzlina, slnko meg a hasonló szavakat én is utálom, magánhangzót szoktam beékelni, nélküle kimondhatatlan (gyönyörű szó, jó sok toldalék, imádom). Ki nem állhatom a mássalhangó tömörüléseket.
2013. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Még jó, hogy beékelsz magánhangzókat az ilyen mássalhangzó tömörülésekbe! A szlovákok is így ejtik ezeket a szavakat, mivel így is kell. Az, hogy leírva rondának tűnnek ezek a szavak, nem jelenti azt, hogy kiejtve is csak egy rakás mássalhangzó egymásra halmozva. Csak náluk vannak szótagalkotó mássalhangzók, amik úgy hangzanak, mintha lenne ott egy magánhangzó is mellette, de azt nem kell leírni.

A szlovák amúgy nagyon szép, lágy hangzású nyelv, én szeretem. De akinek ez az első szláv nyelve, amit tanulni kezd, annak nem csodálom, hogy nehéz vagy irritáló.

2013. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Előző: te mit ajánlanál "első szláv nyelvnek"?
2013. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!