Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Létezik a spoilerezésre a...

Létezik a spoilerezésre a magyar nyelvben megfelelő szó?

Figyelt kérdés
Manapság nagyon elterjedt a használata, jelentését valószínűleg mindenki ismeri. Fórumokon is e szó mögé rejtik az ide illő tartalmakat. Mit lehetne helyette használni?

2013. jún. 12. 23:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Konstrukció, az angol szó magyarosított változata.
2013. jún. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a francba, építkezés helyett spoilert írtam, csak a t9 erre javította, és már nem tudom átírni :D
2013. jún. 13. 00:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Poéngyilkos... de azért ez is csak erőltetetten.
2013. jún. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

"Konstrukció, az angol szó magyarosított változata"


A konstrukció szó latin eredetű, a legtöbb európai nyelvben megtalálható.

Kérdező, melyik szóra gondoltál tulajdonképpen?

2013. jún. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
"Spoiler": Szerintem egy szóval nehéz lenne kifejezni, tekintve hogy nincs rá szó a magyarban, ami épp ezt jelenti. Körül kell írni, átfogalmazni, vagy pedig egy egyszerű szót kell rá használni (pl. felfedés, stb.), és reménykedni, hogy elterjed ebben a jelentésben. :)
2013. jún. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A spoiler kifejezésre keresem a megfelelő magyar szót
2013. jún. 13. 11:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A konstrukciót a magyar ebben az értelemben nem használja!!!


Ámbátor a szinonima szótárban sincs megfelelő

2013. jún. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez az angolban is egy irodalmi (filmes, stb) szakzsargon vagy szleng, és csak ezért használható egy szóval. A magyarban nincs ilyen szakszó vagy szleng rá. Mondhatod, hogy felfedés, kiszivárogtatás, leleplezés (talán még ez a legjobb), de túl általános a jelentése, körülírás nélkül nem fog úgy működni, mint a spoiler az angolban.
2013. jún. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy látom, a moderátorok - nyilván a kérdező egyenes kérésére - megváltoztatták a kérdést, amely eredetileg az építkezésről szólt.

A "spoirlerezés" szóval néhány napja keresztrejtvényben találkoztam. "Előre elárulja a film (vicc) végét" volt a meghatározás, és "spoilerezik" a megoldás.

Hogy a "konstrukció"-ra vonatkozó válaszom miért lett lepontozva, azt csak a GYK-filozófia istenei tudják...

2013. jún. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
valaki olyan pontozhatta le, aki a javítás után olvasta :) én adtam neked pluszt, mert nem a te hibád.
2013. jún. 14. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!