Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelentenek a következő...

Mit jelentenek a következő japán szavak/mondatok?

Figyelt kérdés

-mashuu

-chiisanakodou de naku

-usurenai de anato yo

-gomen ne atosushi



2013. jún. 18. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Um, biztos vagy hogy ezek így állnak? Esetleg nincs eredeti szövegforrás? (Legjobb lenne kanjikkal) Honnan vannak?


Mashuu az Matthew japán írása.


chiisa na kodou de naku

Nem kicsi lüktetés/dodobágs... (akár szívdobogás)

Ez így lenne nai-jal, a naku ehelyett egy kötő forma, amit magyarban nem nagyon lehet átadni. (Az ellipszis lenne a fordítása ebben az esetben)


Usurenaide anata yo

Te/kedvesem, ne fakulj el.

(anato-t nem ismerek)

Anata "te" egy verziója, de főként feleség mondja férjnek, ezért sokszor kedvesemnek fordítják.


Gomen ne

Bocsánat/Bocsáss meg

Atosushi szószerint utósushi xD, de nem hiszem hogy itt erről van szó. Így nem ismerem, de pl. atashi (nőies én) lehetne, akkor:

Bocsáss meg nekem

lenne

2013. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Életmentő vagy, köszönöm szépen. Az egyik lány írta nekem, akivel talán kialakulóban van valami. Még csak "tanulja" a nyelvet, ezért nem pontos.

Tényleg köszi, magamtól azt se tudtam, hogyan kezdjek neki hozzá :D

2013. jún. 18. 21:24
 3/10 Timberwolf ***** válasza:
Első válaszoló és kedves kérdező is. Ha tudni akarjátok, hogy honnan vannak a kimásolt kifejezések írjátok be youtube-ra The Gazette Guren. Egy rock együttes száma.
2013. jún. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Timberwolf ***** válasza:
Nem szerelmes szám, szóval a leányzó félreérthette kissé a szöveget.
2013. jún. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is erre gondoltam utolsó. :D Valószínűleg a kedves leányzó hallás után (elég rosszul) írta :)
2013. jún. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2013. jún. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mondása szerint csak félig-meddig helytálló amit az első írt , de érthető, hisz ahogy mondjátok eléggé szarul írta a leány.

Nagy vonalakba elmondanátok, hogy miről szól a szám?

Egyébként 2. válaszolónak is köszönöm az infót, a végére remélem megértem, hogy mit is akart nekem mondani a csaj :D

2013. jún. 20. 01:51
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt a .. eget! Csak most látom, hogy van felirat a zenéhez :S

Elnézést érte, az előző kommentemnek az ehhez kapcsolódó szövegét vegyétek úgy, mintha ott se lenne :)

2013. jún. 20. 01:53
 9/10 Timberwolf ***** válasza:
Rendben :D. De ne a youtube-on található magyar feliratot olvasd, mert az is helytelen XD (legalábbis, amit én láttam az az volt). Inkább angolt.
2013. jún. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsod, és még egyszer köszi :)
2013. jún. 21. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!