Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az ukránok ukránul vagy...

Az ukránok ukránul vagy oroszul beszélnek?

Figyelt kérdés
tudom hogy illene tudnom mert szomszédos ország de nem vagyok benne biztos hogy van egyáltalán ukrán nyelv

2013. júl. 6. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Ukrajna Hivatalos nyelve az Ukrán !


[link]


Jó olvasást !

2013. júl. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Ukrajna hivatalos nyelve az ukrán, de lakosságának a fele orosz.

Irtó ügyesen megkeverték a népeket az önkényuralmi rendszerek, hogy az egyik segítsen elnyomni a másikat. (Nemcsak az oroszoké, hanem a Habsburgoké, a törököké, sőt az angolok is betelepítették a tamilokat a szingalézek közé Srí Lankára.)

2013. júl. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem igaz ! Igaz jelentős az orosz kisebbség száma de azért nem az ország fele orosz . A lakosság úgy 20-25 százaléka orosz az ukránok kb az ország 70 % át teszik ki , ezért is szokták mondani hogy Ukrajna nem nemzet állam !
2013. júl. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Használják még a kevert orosz-ukrán nyelvet, un. szurzsik-ot.
2013. júl. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak helyek ahol ukránt használnak és vannak ahol csak oroszt. Pl Odesszában csak oroszt. Ukrajna déli, dél-keleti részén használatos inkább az orosz, a másik felén pedig az ukrán, de mindenki beszél ukránul is és oroszul is. Az más kérdés hogy néha nem hajlandóak használni, pl egy-két ukrán nem hajlandó az oroszt, orosz ajkú városokban pedig az ukrántól ódzkodnak. De attól még megértik mindkét nyelvet és tudják, ha kell.
2013. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam ukrajnában. Szinte a nagyrész oroszul beszél de ukránul is szóval "vegyesen" beszélnek

egy est hogy vegyesen beszélnek: mesélték nekem ,hogy a TV ben a riporter ukránul kérdezett a válaszoló pedig oroszul válaszolt

szóval csak ennyi. Ja és amikor étterembe voltam(természetesen ukrajnában) a felszolgáló ott is oroszul kérdezte meg hogy mit kérek.

2013. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6. vagyok nem est hanem eset bocsánat a félre írásért.
2013. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Kijevben pl. a lakosság nagy része ukrán anyanyelvű, de mégis az oroszt használja. A fiatalok főleg, mert, hogy az a "menő"... A szurzsikot meg nagyon lenézik.
2013. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!