Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Aki Svájcban él tényleg...

Aki Svájcban él tényleg szereti, vagy csak bemagyarázza magának?

Figyelt kérdés

Gondolok pl. az érthetetlen nyelvükre, óvoda és iskolarendszerre, bevándorló ellenességére, szegényes ételválasztékára, a rengeteg furcsa emberre (sok meleg,örömlány,stb)

Én itt élek évek óta, és megmondom őszintén,csak azért vagyok itt,mert otthon már éhenhaltam volna. Na jó, a táj is szép,de cserébe 300 napon át esik az eső. Lehet Ausztria a nyerő mint arany középút mind földrajzilag, mind képletesen szólva ?



2013. júl. 6. 23:11
 1/8 rémuralom ***** válasza:
100%
Biztos van, aki tényleg szereti, és ők valószínűleg együtt tudnak élni az általad említett dolgokkal.
2013. júl. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy valaki a lakhelyének a szeretetét be tudja magyarázni magának. Én éltem ott, szerintem tényleg jó hely, a sok k-rva többsége kelet-európai, jól keresnek. Természetes, hogy nem nagyon engednek be maguk közé senkit, bevándorlókat pláne nem. Nem akarnak úgy járni, mint pl. Németország, Franciaország, ahol a bevándorlók adják a bűnözés 99%-át. Én megértem.
2013. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Svájcot csak a svájciak szeretik - a többiek a pénz miatt vannak ott.
2013. júl. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Elképedve olvasom a kérdésedet. Harmadik éve élek Svájcban, Ticino kantonban, önszántamból, nem a pénz miatt. Akkor költöztünk ide a férjemmel, amikor a budapesti lakásunkba egy év alatt kétszer törtek be, valaki kulccsal végigkaristolta az autónkat és megpróbálták megmérgezni a kutyánkat. Ezek egymástól független események voltak, a rendőrség minden alkalommal csak a kezét tárta szét.


Itt totális biztonságban élünk, még riasztót sem szereltettünk be, felesleges. Éjjel kettőkor félelem nélkül mehetek (fiatal nő létemre) kutyát sétáltatni a parkba. Senki szemét nem szúrja a szép kocsink, senki nem köpköd és irigykedik a szemmel látható jómódunk miatt. Itt olasz a hivatalos nyelv, éppenséggel nem nevezném érthetetlennek.


Szegényes ételválaszték? Minden élelmiszer ugyanúgy van, ami otthon, plusz olyan gyümölcsöket és zöldségeket látok, amikről szégyenszemre azt sem tudtam, hogy micsoda :D Ha tudsz főzni, akkor bármihez van alapanyag, nem értelek, mitől lenne itt szegényes. Nagyon odafigyelnek, hogy minden friss, jó minőségű legyen, itt nem szokás például lejárt tejterméket féláron adni, vagy az összecsomagolt hús/zöldség aljára rohadtat csomagolni, mint otthon.


Nem tapasztaltam "bevándorlóellenességet". Beköltözésünk hetében 3 szomszéd jött oda hozzánk köszönni, bemutatkozni, felajánlani, hogy ha nem ismerjük ki magunkat, bármiben segítségre van szükségünk, akkor nekik nyugodtan szóljunk, szivesen segítenek. Az utcán is, ha infót kérek, mindig barátságosak. Nagy előny, ha az adott kanton nyelvén szólalok meg, de ha nem, akkor is próbálnak segíteni, kézzel-lábbal, mosolyogva.


Sok furcsa ember, esküszöm, te viccelsz. Én a VI. Podmaniczky-Andrássy út környékén laktam, említett helyek mindig tele csövessel, kéregetőkkel, állandóan odahugyoztak a házunk kapujába, áttúrták a kukánkat stb. Itt soha nincs csöves, konkrétan prosti sincs az utcán, ugyanis itt a "bárokban" árulják magukat legálisan, nem az utcán strichelnek. Melegfelvonulás sincs, nem úgy, mint Budapesten.


Imádok itt élni, semmiért nem mennék már vissza. Ez a hihetetlen csend, itt nem óbégatnak részeg bulizók minden péntek-szombat éjjel, itt nincs bokáig érő szemét az utcán, nem hagyják szét a kutyások a kutyaszart, nem szólnak be tök ismeretlenek az utcán, miszerint megb*sznának.. úgy hiszem, hogy a hiba nem ezzel az országgal van, hanem neked van bajod az itteni dolgokkal. Sok magyar mondja, hogy túlszabályozott, de hogy nem látjátok, hogy pont ezek a szabályok teszik ilyen jól működővé, ilyen kiszámíthatóvá, ennyire biztonságossá ezt az országot? Nézd meg a közlekedést: itt a legmagasabbak a büntetések gyorshajtás, vagy ittas vezetés miatt, de itt a legkevesebb hlálos baleset is, mond ez neked valamit..?


Sok ember, ha nem érzi magát otthon valahol, akkor egyszerűen nem odavaló. Nem az országgal van a baj, meg nem is az adott emberrel, csak egyszerűen van olyan, hogy valaki nem illik egy adott helyre, egy bizonyos kulturához. Ez nem baj, csak nem illik degradálóan beszélni arról az országról, ami befogadott téged.

2013. júl. 7. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 rémuralom ***** válasza:
100%

"Itt olasz a hivatalos nyelv, éppenséggel nem nevezném érthetetlennek."


A kérdező valószínűleg az ország nagy részén beszélt "németre" gondolt. Az valóban érthetetlen, ha az iskolában valami Hochdeutsch-félét tanultál.

2013. júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

#4



USAra is hasonlókat szoktak mondani, és ott állítólag szegények az emberek és műveletlenek.


A valóság az hogy egy normális helyen van közbiztonság, a közoktatást már rég felfejlesztették (műveletlen emberek pedig Magyarországon is vannak), mindenkinek van 2 terepjárója, háza, tengeren túlra mennek nyaralni, de mi azért köpködjük őket hogy szegények és buták...

2013. júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

A szegényes ételválaszték meg csakis a te bajod, alapanyag biztos hogy van, főzz belőle választékosan azt kész.

Irigyellek az eső miatt :D

2013. júl. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Egyértelműen a kérdező hozzáállásával van a gond.

Válasz: igen, tényleg szeretjük.

Ha tanulnád/beszélnéd a nyelvet már nem lenne "érthetetlen" .. :-)


Érdekes, én semmit sem érzékelek az "örömlányokból", talán mert nem a világom ?! És nem érdekelnek/zavarnak.. Nem valószínű,hogy csak itt esik az eső. Máshol nem szokott szerinted? Milyen rossz itt azért :-)


Bevándorló ellenesség? Amikor ők bűnöznek, lopnak, ez meglepő, hogy nem kérnek többet? Ugyan már ..


Menj Ausztriába nyugodtan, az ország sem fog hiányolni téged.

2013. júl. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!