Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az, hogy "Mei do...

Mit jelent az, hogy "Mei do möcht i a hin"? (ez német akar lenni)

Figyelt kérdés
2013. júl. 13. 14:40
 1/8 anonim válasza:
Írd be 1 fordítóba, így sokkal könnyebb.Ha nem adja ki a magyar jelentését,akkor írd be szavanként.
2013. júl. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Madartejlight válasza:

ez semmit nem jelent....

így nem találsz jelentést...

nem lehet hogy az utcán kértek eligazítást?

akkor talán "weil da möchte ich da hin"=mert akkor oda szeretnék menni

2013. júl. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, ezt hiába írom be, ilyen német szavak nincsenek. A saját kiejtés szerint írta le az illető.


Madartejlight, nem eligazítást kért, ezt egy képem alá írták kommentárba, de valószínűleg akkor azt jelenti, hogy "én is szeretnék ott lenni". (egy nyaralásról készült képről van szó, a tengerben üldögélve)

2013. júl. 13. 20:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez vmelyik helyi dialektus, ezért ebben sem szótár, sem google nem fog tudni segíteni. Ha jól sejtem vmi olyasmit jelenthet, h "A mindenit, én is oda szeretnék menni!"
2013. júl. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Így van, ez bajor, és az illető is szeretne eljutni oda. "Mei" kb annyit tesz, mint "ó",vagy "jaj".

:) szeretem a bajort nagyon

2013. júl. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is szeretem a bajort, csak nem értem meg :D
2013. júl. 15. 10:32
 7/8 anonim válasza:
Ez nem csak bajor lehet, itt ausztriában a dialekt-ben is igy irják valamint mondják. Jelentését pedig már leirták elöttem, de segitségként: Jajj, oda én is elszeretnék menni.
2013. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom, vannak ismerőseim Ausztria felső részén, a bajor határnál, illetve Bajorországban. Ők elég hasonlóan beszélnek, de ez éppenséggel bajor.
2013. júl. 17. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!