Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondjam a nevem? Magyar,...

Hogy mondjam a nevem? Magyar, vagy angol kiejtessel?

Figyelt kérdés
Angol kiejtes szempontjabol eleg erdekes nevem van tele ekezetes betukkel, illetve teljesen mashogy mondjak az angolok a kiejtes miatt a maradekot. Illetve szenvednek, hogy kiejtsek es hat nem a legjobb eredmennyel. Szerintetek amikor bemutatkozom, akkor kicsit hajlitsam a nevem kiejeteset az o kiejtesuk fele, vagy hagyomanyosan magyar kiejtessel mondjam es szenvedjenek ok a probalkozassal?

2013. aug. 6. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
A rendes neved mondd, ne próbáld torzítani azt megteszik ők is maguktól. Ez olyan, mintha magyarul Dávidnak hívnának, de Dave-ként mutatkoznál be. Egyébként ha fonetikusan próbálják utánozni még mindíg jobban fog nekik menni, mintha írás alapján próbálnák.
2013. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kései Sirató ***** válasza:
61%

Szerintem jobban jársz, ha angolul mondod.

Barátom, Gyuri sokat szenvedett külföldön a nevével, senki se tudta kimondani.

Aztán egyszer látta, hogy valaki, aki magyar, angolul mutatkozik be.

Átvette ezt a szokást és nagyon örül neki, hogy egyből érti mindenki a George-ot (mármint angol kiejtéssel).

Mindezt akkor tanácsolom, h akülföldön élsz. Itthon szenvedjenek ők, tanuljanak meg magyarul.

2013. aug. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jaj a felolvasas! Egyszer hallottam, ahogy kollega felolvassa telefonban a nevem a nevtablamrol... Mondjuk aranyos volt utana es megkerdezte, hogy ejtem pontosan. De a masik angolo a vonal tulvegen igy birta leirni a nvem. Meglepoen helyesen. :D
2013. aug. 6. 10:28
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Én is így jártam a Gyuri névvel. George oszt kész! :D
2013. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem bemutatkozáskor mindenképp mondd magyarul, hát végülis ez a neved, mi is sokat szenvedünk külföldi nevek kiejtésével. Akikkel közelebbi kapcsolatba kerülsz, nap mint nap beszélsz velük, megszólítanak, azoknak mondhatod egy idő után, hogy szólíthatnak másképp, de szerintem úgyis kitalálnak neked maguktól egy nekik könnyebb nevet.
2013. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Hát én ugyan nem fogok arra energiát pazarolni, hogy mindenkit kijavítsak, aki nem Nagynak, hanem Náginak szólít. Én azért Nagyként mutatkozom be, de a többieket nem erőltetem, hogy helyesen ejtsék a nevem, tökmindegy.
2013. aug. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én Ágnes vagyok és Finnországban élek. Itt nincs s, így hiába mondom, hogy Ágnes nem értik meg elsőre. Pedig itt is létezik ez a név, még ha ritka is. Néha mondom, hogy Ágnesz azt egyből megértik. Szerintem a te döntésed, néha van az embernek türelme 5-6x elmondani néha nincs. :)

Egyébként van egy vicces történetem volt egy spanyol ismerősöm őt Xhochilt nak hívják, de csak Xhochilként mutatkozik be, mondta, hogy így egyszerűbb t nélkül. Mondtuk neki, hogy az a t már igazán nem számít a gond inkább a xh és a ch :)

2013. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy (pl.) Gyurinak hívnak, ami angolul George. Mivel úgysem tudják kiejteni a Gyurit, George-nak fognak szólítani, de ezáltal megadod nekik a lehetőséget a választásra (úgyis a George-ot választják, az angolok a gy-vel vért szoktak izzadni).
2013. aug. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mindig magyarul mutatkozom be. Kit érdekel, hogy külföldön hogy mondják? Én magyar vagyok, így kell kiejteni. Ha nem megy nekik tökéletesen, akkor meg annyi baj legyen. Én se fogom Angliában a Thomas-okat Tamásozni. Ő Thomas, én meg Péter vagyok és nem Pítör.
2013. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én is magyarul szoktam, de az Anitával nem nagyon tudok mellémenni, csak a hangsúly más. de így is folyton Anikát értenek. de hoy pl. az Esztert sem értik, holott van, csak ritka...a Julit se bírták felfogni, hogy J, és nem Dzsulia.
2013. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!